Dnevni.ba - PRELOADER

BOSNIĆ: Dat ćemo sve od sebe da budemo što konkurentniji

01 Ruj 2021


BOSNIĆ: Dat ćemo sve od sebe da budemo što konkurentniji

Muška košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine danas je saznala imena protivnika u prvoj fazi kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo, koje će 2023. godine biti održano u Indoneziji, Filipinima i Japanu.

Naš nacionalni tim nalazi se u grupi F zajedno sa selekcijama Litvanije, Češke Republike i Bugarske. Sigurno da "Zmajeve" ne čeka lagana misija, ali selektor Vedran Bosnić poručuje kako je uz pravi pristup sve moguće.

- Dobili smo ekipe koje su izborile plasman na Evropsko prvenstvo, što dovoljno govori o njihovom kvalitetu. Mi ćemo dati sve od sebe da budemo što konkurentniji i pokušamo izboriti drugi krug kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo. Iskreno se nadam da će biti dozvoljeno prisustvo publike na utakmicama kvalifikacija, puna dvorana u domaćim susretima predstavljala bi veliku motivaciju igračima i meni - ističe Bosnić u izjavi za zvaničnu stranicu KSBiH.

- Najvažnije je da budemo zdravi i da na pravi način iskoristimo prve utakmice u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo kako bi se što bolje pripremili za Eurobasket, koji nas čeka sljedeće godine - dodao je selektor bh. tima.

KOŠARKA


HKK ZRINJSKI

Poveli u finalnoj seriji, u subotu su u Ljubuškom

'U prvoj utakmici finala Lige Herceg Bosne, naši seniori pobijedili su Ljubuški 67:...

15 h 23 min

LIGA 4

Druga pobjeda u gostima zaredom, Široki je u ritmu

Nakon Leotara, Široki je riješio i Slobodu - također u gostima.Košarkaši Širokog tako su na najbo...

08 Svi 2025

Košarkaši Bosne slavili u Ljubljani, majstorica 14. svibnja u Skenderiji

SARAJEVO - Košarkaši Bosne u Ljubljani su pobijedili ekipu Ilirije sa 77:68  (...

08 Svi 2025