Dnevni.ba - PRELOADER

Crnadak: Stevandić ne zna kada je i kako protjerana njemačka ministrica napustila RS, amaterizam i nesposobnost

05 Tra 2025


Crnadak: Stevandić ne zna kada je i kako protjerana njemačka ministrica napustila RS, amaterizam i nesposobnost
Igor Crnadak

Poslanik PDP-a u NSRS Igor Crnadak reagovao je na izjavu predsjednika NSRS Nenada Stevandića, koji je rekao "da ne zna kako je i kada njemačka ministrica Ana Lurman (Anna Luhrmann) napustila prostor RS.

Crnadak je u reakciji poručio kako se radi o amaterizmu, nesposobnosti i neznanju.

- Predsjednik Narodne skupštine RS, čija Vlada je protjerala njemačkog ministra, ne zna kada i kako je protjerana gospođa napustila teritoriju RS. Amaterizam. Nesposobnost. Neznanje. Niti šta znaju, niti šta umiju. I zato broje zadnje dane na vlasti. Živjela RS - poručio je Crnadak.

Podsjetimo, njemačka ministrica za Evropu Ana Lurman je jučer planirala sastanak s opozicijom iz RS u Banjoj Luci, ali su je vlasti manjeg bh. entiteta proglasili nepoželjnom.

Kasnije se i sama oglasila navodeći kako su predstavnici Milorada Dodika prijetili nasiljem njoj i njenoj delegaciji.

BIH


MILORAD DODIK

Dodik o odluci Interpola: Zadovoljan sam

Predsjednik entiteta RS Milorad Dodik rekalo je za ATV da je Interpol odbijanjem raspisivanja međ...

2 h 34 min

DRAŠKO STANIVUKOVIĆ

Stanivuković: Dodik prihvata Schmidtovu odluku i kažnjava sve stranke

Komentarišući poteze predsjednika RS Milorada Dodika o finansiranju stranaka iz budžeta, g...

3 h 15 min