Djeca iz mostarske škole već osmi dan nisu u klupama, nadležni roditelje i mališane prepustili samima sebi

Mostar
Učenici 3.2 razreda Osnovne škole Antuna Branka Šimića u Mostaru već osmi dan ne pohađaju nastavu jer, kako tvrde njihovi roditelji, školski sustav nije pronašao način da ih zaštiti od vršnjaka koji godinama maltretira drugu djecu. Riječ je o učeniku za kojeg roditelji navode da nanosi fizičke ozljede i psihološke traume, dok institucije i dalje ne nude rješenje, piše Hercegovina.info.
„Osmi je dan. Naša djeca nisu dobila siguran povratak u školske klupe. Uskraćeno im je pravo na sigurnost u obrazovnoj ustanovi“, poručuju zabrinuti roditelji 3.2 razreda.
Dodaju da ni na jučerašnjem sastanku u prostorijama škole, kojem su nazočili predstavnici nadležnih institucija, nije pronađeno rješenje.
Roditelji sada traže hitnu reakciju ministra obrazovanja, znanosti, kulture i sporta HNŽ-a Adnana Velagića te gradonačelnika Mostara Marija Kordića, kao odgovorne osobe osnivača škole.
„Zahtijevamo od ministra i gradonačelnika da se osobno uključe i osiguraju našoj djeci sigurno školovanje. Ovo što se događa je neprihvatljivo“, navode roditelji.
Prema njihovim riječima, dugogodišnje ignoriranje problema pokazuje da obrazovni sustav nije u stanju zaštititi djecu i osigurati im osnovno pravo na sigurno i mirno obrazovanje.