Dnevni.ba - PRELOADER

EDWIGE: Zaista se bojimo Hrvatske, nemaju što izgubiti

18 Pro 2020


EDWIGE: Zaista se bojimo Hrvatske, nemaju što izgubiti

Svjetska i europska prvakinja, osvajačica srebrne olimpijske medalje, Beatrice Edwige (32) šefica je francuske obrane koja će u petak pokušati zaustaviti hrvatske rukometašice na putu do europskog finala.

Francuskinje u Danskoj brane europski naslov iz 2018. godine, a zanimljivo jedina su "preživjela" ekipa iz iste faze natjecanja s posljednjeg EP-a. Francuska je do polufinala stigla bez poraza upisavši pet pobjeda i remi protiv Rusije. Večeras će s druge strane stajati najugodnije iznenađenje EP-a, reprezentacija Hrvatske.

"Zaista se bojimo Hrvatske. Nemaju što izgubiti, više su prijateljice nego samo suigračice. Stvarno su dobre i izlaze iz okvira s tako velikom borbenošću," naglasila je pivotkinja mađarskog Gyora.

"Za nas je teško suočiti se s ovakvom ekipom. Moramo ih nekako zaustaviti, tako su cool i opuštene. Stoga ne bismo trebali napraviti veliku grešku tvrdeći da smo favoriti, već se izuzetno intenzivno pripremati na putu do finala. Definitivno, bit će to 60 minuta borbe," dodala je.

Edwige je do sada u dresu francuske reprezentacije osvojila svjetsko (2017) i europsko zlato (2018), olimpijsko srebro (2016), te europsku broncu (2016). Hina

RUKOMET


IZVIĐAČ

Skauti vas pozivaju na šampionsko večer

Nakon uzvratnog trijumfa nad AEK-om, koji pak nije bio dovoljan za finale Europskog kupa, rukomet...

30 Tra 2025

IZVIĐAČ

U Ljubuškom ponosni na svoju mladost

Došlo je vrijeme za rezimiranje sezone – vrlo uspješne europske sezone Izviđača na koju su u Ljub...

29 Tra 2025

RUKOMET

Plemići svjesni da sada moraju završiti posao

Pobjedom nad Veležom, rukometaši Zrinjskog napravili su veliki korak na putu povratka u Pr...

28 Tra 2025