Dnevni.ba - PRELOADER

FIFA: Opet tuže Blattera, ovog puta radi muzeja

22 Pro 2020


FIFA: Opet tuže Blattera, ovog puta radi muzeja

Međunarodni nogometni savez (FIFA) podnio je kaznenu prijavu kantonalnom tužitelju Züricha protiv bivšega predsjednika Seppa Blattera zbog kriminalnih radnji oko muzeja FIFA-e.

FIFA u tužbi navodi da je za muzej u središtu Züricha potrošen iznos od 500 milijuna CHF (564.59 milijuna USD), iako je prijašnja FIFA-ina administracija uložila 140 milijuna CHF u obnovu i obnovu zgrade. 

- FIFA nije bila u vlasništvu zgrade, a Blatter je sklopio dugogodišnj ugovor o najmu pod vrlo nepovoljnim uvjetima u uporedbi sa standardnim tržišnim cijenama, što će ukupno koštati FIFA-u 360 milijuna CHF do datuma isteka 2045. godine , navodi se u priopćenju FIFA-e.

- To je pola milijarde švicarskih franaka koje je moglo i trebalo usmjeriti u razvoj globalnog nogometa.

Blatter, koji je bio predsjednik FIFA-e 17 godina, suspendiran je sa svih dužnosti nakon otvaranja kaznenog postupka protiv njega u Švicarskoj prije pet godina.

NOGOMET


TVRDI ROMANO

Džeko se vraća u Serie A

Fiorentina je nadomak dogovora s Edinom Džekom, objavio je danas Fabrizio Romano. Iskusni napada...

16 Lip 2025

GENNARO GATTUSO

Iz Splita na izborničku klupu Azzurra

Bivši trener Hajduka, Gennaro Gattuso (47) postao je 23. izbornik u povijesti talijanske n...

16 Lip 2025

VELEŽ

Uprava se sastala s legendama Rođenih

Nakon imenovanja Mehe Kodre stručnim savjetnikom, u nastojanju da unaprijede rad kluba čelnici Ve...

16 Lip 2025