Dnevni.ba - PRELOADER

Harris pozvala Amerikance da 'prestanu da upiru prstom jedni u druge'

31 Lis 2024


Harris pozvala Amerikance da 'prestanu da upiru prstom jedni u druge'
Kamala Harris

Kamala Harris pozvala je Amerikance da „prestanu da upiru prstom jedni u druge” dok je pokušavala potisnuti prethodne komentare predsjednika Joea Bidena o pristalicama Donalda Trumpa i „smeću” te zadržati fokus na svom republikanskom protivniku u posljednjim danima utrke.

- Znamo da imamo priliku na ovim izborima da okrenemo stranicu decenije Donalda Trumpa, koji nas pokušava podijeliti i držati u međusobnom strahu - rekla je demokratska kandidatkinja.

Harris je održala skupove u tri ključne države kao dio "blitza" u posljednjoj sedmici izbora, sa zaustavljanjem u srijedu u Raleighu, Sjeverna Karolina; Harrisburgu, Pennsylvania; i Madisonu, Wisconsin.

Naglasila je jedinstvo i zajednički jezik, proširivši svoj završni govor održan u utorak u Washingtonu, gdje je iznijela ono što je njen tim nazvao "završnom riječi" svoje kampanje, piše Fena.

Vijesti iz svijeta


SAD & KINA

Američke carine zaustavile oporavak kineske industrije

Kineska industrijska aktivnost u travnju je zabilježila najveći pad u posljednjih 16 mjeseci, pok...

17 min

BITCOIN

Rudarenje bitcoina više nije profitabilno, što donosi budućnost

Rudarenje bitcoina, nekada unosan posao stvaranja novih novčića i validacije transakcija, prolazi...

57 min

DONALD TRUMP

Trump: Dogovor o mineralima s Ukrajinom možda može obuzdati Putina

Američki predsjednik Donald Trump izjavio je da bi novoformirano ekonomsko partnerstvo s Ukrajino...

59 min