Dnevni.ba - PRELOADER

Izrael u zračnom napadu u Siriji ubio visokog člana Hezbolaha

03 Pro 2024


Izrael u zračnom napadu u Siriji ubio visokog člana Hezbolaha
Sirija

U IZRAELSKOM zračnom napadu na automobil u blizini glavnoga grada Sirije Damaska ​​danas je ubijen Salman Džuma, visoki član Hezbolaha odgovoran za vezu sa sirijskom vojskom, rekao je libanonski sigurnosni izvor Reutersu.

Netanyahu upozorio Asada da se "ne igra vatrom"
Sirijska državna novinska agencija izvijestila je o napadu na cestu zračne luke, ali nije objavila detalje o žrtvama.

Iz izraelske vojske nije bilo trenutačnih komentara. Izrael rijetko priznaje svoje udare u Siriji, gdje je izvodio višegodišnju zračnu kampanju protiv iranskih vojnih sredstava i sredstava njegovih saveznika, uključujući Hezbolah.

U rijetkom priopćenju prošlog mjeseca, rekao je da je pogodio obavještajne objekte Hezbolaha u blizini Damaska.

Izraelski premijer Benjamin Netanyahu upozorio je sirijskog predsjednika Bašara al-Asada da se "igra vatrom" dopuštajući Iranu da preko Sirije prebacuje oružje svojim saveznicima.

Vijesti iz svijeta


Vučić o zvučnom topu: Nismo mi pucali u narod, oni su pucali u mene

SRPSKI predsjednik Aleksandar Vučić izjavio je večeras da vlast nije pucala na narod, već da su d...

20 Lip 2026

Trump podijelio članak o izraelskim izborima: "Moram vidjeti tko će se kandidirati"

AMERIČKI predsjednik Donald Trump podijelio je u subotu na svojoj društvenoj mreži članak ...

20 Lip 2026

Sudac zabranio supruzi španjolskog premijera napuštanje zemlje

SUPRUZI španjolskog premijera Pedra Sáncheza, Begoñi Gómez, sudit će ...

20 Lip 2026