Dnevni.ba - PRELOADER

Jordan donirao 10 milijuna dolara

16 Velj 2021


Jordan donirao 10 milijuna dolara

Košarkaški velikan Michael Jordan donirao je 10 milijuna dolara za izgradnju dvije medicinske klinike za neosigurane u svom rodnom gradu Wilmingtonu u Sjevernoj Karolini.

Klinike bi se trebale otvoriti početkom 2022. godine.

Jordan, koji je odrastao i pohađao srednju školu u Wilmingtonu, prethodno je donirao sedam milijuna dolara za osnivanje obiteljskih klinika u Charlotteu za podršku ranjivim zajednicama.

"Ponosan sam što sam se još jednom udružio s tvrtkom Novant Health kako bi proširio model obiteljske klinike i kako bi omogućio bolji pristup medicinskim uslugama u mom rodnom gradu", rekao je Jordan.

"Svatko bi trebao imati pristup kvalitetnoj zdravstvenoj zaštiti, bez obzira gdje živi ili ima osiguranje ili ne. Wilmington zauzima posebno mjesto u mom srcu i zaista mi je drago što mogu vratiti zajednici koja me podržavala tijekom cijelog mog života," dodao je.

Tijekom svoje uspješne NBA karijere u dresu Chicago Bullsa osvojio je šest naslova prvaka, pet puta je proglašavan najkorisnijim igračem lige, te šest puta najkorisnijim igračem NBA finala.

S američkom reprezentacijom osvojio je dvije zlatne olimpijske medalje. Prvu je osvojio na Olimpijskim igrama u Los Angelesu 1984. godine, a drugu na OI u Barceloni 1992. kao član originalnog Dream Teama.

Ušao je u Kuću slavnih 2009. godine. Hina

KOŠARKA


NBA

Indiana prvi puta u zaostataku, je li to znak?

Najbolja momčad regularnog dijela sezone na najboljem je putu postati novim NBA prvakom – l...

18 Lip 2025

NBA FINALE

Oklahoma ima prvu meč loptu

Košarkaši Oklahoma Cityja pobijedili su na domaćem parketu Indianu 120:109 (32-22, ...

17 Lip 2025

HKK ŠIROKI

Zadovoljstvo napravljenim osjetno, no tu su ipak i strateška pojačanja

U Širokom su očito zadovoljni prošlom sezonom – odatle produljenje ugovora s trenerom. Ali da žel...

13 Lip 2025