Dnevni.ba - PRELOADER

Konta odustala od OI zbog koronavirusa

14 Srp 2021


Konta odustala od OI zbog koronavirusa

Najbolja britanska tenisačica Johanna Konta (30) oduslata je od nastupa na olimpijskim igrama u Tokiju nakon pozitivnog testa na koronavirus.

Konta je bila prisiljena povući se s Wimbledona dan prije početka turnira nakon što je član njezinog tima bio pozitivan na COVID-19. Ubrzo je i 38. tenisačica svijeta razvila simptome, a test je pokazao kako je pozitivna.

"Kao rezultat toga, nisam uspjela trenirati posljednja dva i pol tjedna i nažalost, moje se tijelo dovelo u situaciju da ne mogu biti potpuno spremna za Olimpijske igre u Tokiju," objavila je Konta na Twitteru.

"Ovo je za mene srceparajuća stvarnost, jer je nastup za Veliku Britaniju na OI u Rio de Janeiru jedna je od mojih najljepših uspomena iz dosadašnje karijere."

Konta je u Riju dogurala do četvrtfinala izgubivši od Nijemice Angelique Kerber.

OSTALI SPORTOVI


FORMULA 1

WWW.PIASTRI!

Da, Formula 1 definitivno ima novu zvijezdu. Oscar Piastri ne samo da je 'odrastao', nego je izme...

15 h 3 min

Plivanje - Ledecky i Walsh postavili nove svjetske rekorde

FORT LAUDERDALE - Američka plivačka zvijezda Katie Ledecky oborila je svoj svjetski rekord na 800...

04 Svi 2025

Mostarka se u nedjelju bori u UFC-u

DES MOINES - U nedjelju navečer u američkom gradu Des Moinesu, savezna država Iowa, održava se no...

03 Svi 2025