Dnevni.ba - PRELOADER

Meloni: Jako sam za državu Palestinu, ali ne treba ju priznati prije osnivanja

26 Srp 2025


Meloni: Jako sam za državu Palestinu, ali ne treba ju priznati prije osnivanja
Giorgia Meloni

Talijanska premijerka Giorgia Meloni izjavila je u subotu da bi priznanje države Palestine prije njezina osnivanja moglo biti kontraproduktivno. "Jako sam za državu Palestinu, ali nisam za to da se prizna prije njezina osnivanja", rekla je Meloni talijanskom dnevniku La Repubblica.

"Ako se nešto što ne postoji prizna na papiru, problem bi se mogao činiti riješenim, a nije", dodala je Meloni.

Odluka Francuske da prizna palestinsku državu na Općoj skupštini Ujedinjenih naroda u rujnu izazvala je osudu Izraela i Sjedinjenih Država, usred rata u Gazi između Izraela i palestinske militantne skupine Hamasa.

U petak je talijanski ministar vanjskih poslova rekao da se priznanje palestinske države mora dogoditi istodobno s njezinim priznanjem Izraela.

Glasnogovornik njemačke vlade rekao je u petak da Berlin ne planira priznati palestinsku državu u kratkom roku i rekao da je njegov prioritet sada postići "dugo očekivani napredak" prema rješenju o dvjema državama, piše index.

Vijesti iz svijeta


EU UVODI NOVI SUSTAV GRANIČNE KONTROLE

Nema pečatiranja putovnica

Europska komisija  objavila je kako će novi Sustav ulaska/izlaska (EES) EU postepeno početi s rad...

41 min

AIR FRANCE-KLM

Neto prihod i broj putnika porasli su za Air France-KLM u drugom kvartalu

Francusko-holandska aviokompanija Air France-KLM u četvrtak je objavila neto dobit u drugom kvart...

7 h 21 min

SAD

Pad uvoza smanjio vanjskotrgovinski deficit SAD-a

Manjak SAD-a u robnoj razmjeni sa svijetom znatno se smanjio u lipnju, što je rezultat sna...

10 h 53 min