Dnevni.ba - PRELOADER

Merkel apelirala: Ovo treba biti tihi Uskrs

01 Tra 2021


Merkel apelirala: Ovo treba biti tihi Uskrs

Njemačka kancelarka Angela Merkel pozvala je građane da pomognu "u smanjenju bremena" koje je na medicinskim sestrama i liječnicima i da poštuju pravila za usporavanje širenja pandemije tokom Uskrsa.

Njemačka agencija za kontrolu bolesti izvjestila je o 24.300 novozaraženih tokom proteklog dana i o 201 preminulom. Čelnik Instituta Robert Koch uppozorio je da se zemlja suočava s trećim valom zaraze podstaknutim zaraznijom varijantom virusa.

”Ovo treba biti tihi Uskrs”, izjavila je Merkel, govoreći u video obraćanju.

Njemačka je zabilježila više od 2,8 miliona zaraženih od COVID-19 i 76.543 preminulih od izbijanja pandemije, manje od ostalih velikih evropskih zemalja.

Pojavilo se, međutim, nezadovoljstvo sporim tempom programa vakcinacije, dok je samo oko 11,6 posto stanovništva primilo barem jednu dozu vakcine, prenosi AP.

Vijesti iz svijeta


PAPA LAV XIV.

Papa Lav XIV. iznenada otišao na put izvan Vatikana

PAPA Lav XIV. danas je otišao na svoj prvi put izvan Vatikana, u talijanski gradić Genazza...

10 Svi 2025

ENGLESKA

Teta u vrtiću (22) završila na sudu u Engleskoj: Štipala djecu, hvatala ih za vrat...

Roksana Lecka, 22-godišnja radnica u vrtiću iz engleskog Hounslowa, suočava se s optužbama...

10 Svi 2025

RAFAELI

Tisuće Hrvata po prvi put vidjelo svih 12 Rafalea

Na manifestaciji AIRVG2025 u Velikoj Gorici javnosti je po prvi put predstavljena kompletna eskad...

10 Svi 2025