Dnevni.ba - PRELOADER

Mladići izmislili ozljedu? Pripadnici GSS-a pohitali u pomoć pa ostali neugodno iznenađeni: ‘Pravo malo čudo‘

16 Kol 2026


Mladići izmislili ozljedu? Pripadnici GSS-a pohitali u pomoć pa ostali neugodno iznenađeni: ‘Pravo malo čudo‘

Pripadnici Gorske službe spašavanja Stanice Hercegbosanske županije u BiH u subotu su ostali neugodno iznenađeni kada su susreli dvojicu mladića kojima je na području Troglava „trebala pomoć“.

Prema dojavi roditelja, otkrili su na Facebooku, jedan od mladića tijekom planinarenja s prijateljem ozlijedio je nogu, zbog čega se nije mogao samostalno spustiti u podnožje. 

Malo iza 16 sati, na teren je izašlo šest spasilaca.

– Dolaskom do skloništa, spasioci su zatekli dvojicu mladića u neobično dobrom raspoloženju, pogotovo imajući u vidu informaciju da je jedan od njih ozlijeđen.

Raspoloženje se ipak nakratko pokvarilo kada su mladići saznali da članovi GSS-a nisu stigli helikopterom, nego – pješke. Tako je propala nada u besplatan panoramski let, a preostala je opcija spuštanja uz pomoć spašavatelja, napisali su na Facebooku, dodavši da se „tijekom spuštanja dogodilo pravo malo čudo“.

– Ozljeda noge, izgleda, čudesno je zacijelila, pa mladić više nije imao nikakvih problema s hodanjem niti mu je bila potrebna pomoć pri kretanju. Iako je ova intervencija završila u vedrom tonu, želimo podsjetiti da GSS nije služba koju treba pozivati iz šale, zbog neozbiljnosti ili nepotrebnog dramatiziranja situacije. Svaki poziv pokreće stvarne ljude, opremu i resurse, a dok spašavatelji izlaze na teren zbog nepotrebne dojave, netko kome je pomoć doista potrebna može čekati na intervenciju, upozoravaju, pa apeliraju na sve planinare i posjetitelje planina da budu odgovorni.

A što se tiče helikoptera, poručuju za kraj, GSS nije taksi-služba. Spašavatelji će doći po vas i pješke, ali tada ćete se možda i vi morati vratiti pješke.

BIH


NOVA ŠKOLSKA GODINA U HNŽ-U POČINJE PROSVJEDOM?

Jedan sindikat izglasao štrajk, čeka se odluka ostalih

Početak nove školske godine u Hercegovačko-neretvanskoj županiji (HNŽ) sve je neizvjesniji...

6 h 34 min

Onkološki pacijenti traže hitnu sjednicu GV Zenice i dodjelu zemljišta za novu Onkologiju i KBZ

Upravni odbor Udruženja onkoloških pacijenata SNOP Zenica uputio je Gradskom vijeću te i p...

6 h 43 min

TURIZAM

BiH i ove godine mnogima poželjna destinacija

Bosnu i Hercegovinu je tijekom prvih šest mjeseci ove godine posjetilo 857.337 turista, &s...

7 h 5 min