Dnevni.ba - PRELOADER

Motivira kraj pauze, ali i najnovije pojačanje

15 Stu 2024


Motivira kraj pauze, ali i najnovije pojačanje
Izviđač

Reprezentativnu pauzu u Ljubuškom nisu tek tako 'potrošili'. Uprava je radila i odradila dobar posao s najnovijim pojačanjem, koje će sigurno biti jedno od dodatnih motiva pred nastavak šampionske borbe u kojoj su Skauti zasad – savršeni. 

Bliži se kraj reprezentativne pauze, a u Ljubuškom ne sjede skrštenih ruku. Naprotiv. Pred gostovanje Krivaji u Zavidovićima, ove subote od 19 sati, na kojem će se tražiti sedma pobjeda u toj sedmoj prvenstvenoj utakmici, klub je angažirao još jedno pojačanje.

Branitelje naslova pojačao je dojučerašnji lijevi bek Borca, Ognjen Kalamanda. Nosio je dres Borca tokom protekle četiri sezone, a na odluku da potraži novu sredinu, natjerala ga je loša financijska situacija u klubu - iskoristio je opciju raskida ugovor na osnovu najmanje tri neisplaćene plate pa je Izviđaču pristupio kao slobodan igrač. 

- Osjetio sam da ne mogu sebe više tu i da mi je potrebna neka promjena, rekao je Kalamanda. 

- Zahvalio sam se svima u klubu, bili su sasvim korektni, imao sam dobre odnose sa svima. Ovo van terena neću komentirati - mi sportaši smo prije svega na terenu, a na druge stvari ne možemo da utječemo. Odluku sam donio zbog sebe, vidio sam da ne mogu više dati 100 posto sebe i da mi je potrebna promjena, a kad sam već imao mogućnost da izađem iz ugovora, odlučio sam to iskoristiti, dodao je novi Skaut. 

Vatreno krštenje mogao bi imati već u Zavidovićima uoči kojih klub ističe respekt za rivala koji je dosad skupio dovoljno bodova za treće mjesto. 

- Naše momke čeka novi zahtjevan izazov u pokušaju nastavka stopostotnog učinka ove sezone u domaćem prvenstvu! Želimo im sreću i da se u Ljubuški vrate sa pobjedom, poručio je klub.  

Piše: Slaven Nikšić
desk@dnevni-list.ba

 

SPORT


TVRDI ROMANO

Džeko se vraća u Serie A

Fiorentina je nadomak dogovora s Edinom Džekom, objavio je danas Fabrizio Romano. Iskusni napada...

16 Lip 2025

FORMULA 1

Norris je odmah shvatio da je pogriješio: 'Oprostite, glup sam'

Vozač McLarena Lando Norris priznao je veliku grešku koju je napravio u završnici V...

16 Lip 2025

GENNARO GATTUSO

Iz Splita na izborničku klupu Azzurra

Bivši trener Hajduka, Gennaro Gattuso (47) postao je 23. izbornik u povijesti talijanske n...

16 Lip 2025