Dnevni.ba - PRELOADER

Narednih dana pretežno oblačno s kišom

25 Velj 2025


Narednih dana pretežno oblačno s kišom
Vremenska prognoza

U Bosni i Hercegovini nerednih dana očekuje se pretežno oblačno vrijeme s kišom. 

Prema prognozi Federalnog hidrometeorološkog zavoda BiH u srijedu, 26. februara, pretežno oblačno vrijeme sa kišom u Hercegovini, zapadnim, sjeverozapadnim i djelimično centralnim područjima Bosne. Padavine uglavnom poslije podne i tokom noći. Vjetar slab do umjeren u sjevernim područjima Bosne istočni i sjeveroistočni, a u ostatku države južni i jugoistočni. Jutarnja temperatura zraka od 2 do 8, na jugu do 10, a dnevna od 8 do 14, na sjeveru i sjeveroistoku Bosne do 16 stepeni.

U četvrtak, 27. februara, pretežno oblačno s kišom u većem dijelu zemlje. Na planinama sa slabim snijegom. Vjetar slab do umjeren u sjevernim područjima Bosne sjeverni i sjeverozapadni, a u ostatku države južni i jugoistočni. Jutarnja temperatura zraka od 3 do 8, na jugu do 10, a dnevna od 4 do 10, u Hercegovini i istočnim područjima Bosne do 14 stepeni. 

U petak, 28. februara, umjererno do pretežno oblačno. U Bosni je povremeno i ponegdje moguća slaba kiša. Vjetar slab sjeverni i sjeverozapadni. Jutarnja temperatura zraka od 0 do 6, na jugu do 8, a dnevna od 4 do 10, na jugu do 14 stepeni.

U subotu, 1. marta, umjererno do pretežno oblačno. Krajem dana ponegdje u Hercegovini i na jugozapadu Bosne je moguća slaba kiša. Vjetar slab uglavnom sjeverni i sjeveroistočni. Jutarnja temperatura zraka od 0 do 6, na jugu do 8, a dnevna od 6 do 11, na jugu do 15 stepeni, saopćeno je iz FHMZ-a, piše Fena.

BIH


IZASLANIK SDS-A U DOMU NARODA PARLAMENTA BIH

Nešković: Čović nas je molio da ne diramo Špirića dok ne izglasaju Izborni zakon

Želimir Nešković, izaslanik SDS-a u Domu naroda Parlamenta BiH, rekao je u razgovoru za BH...

20 Svi 2025

Nakon što je Srbija zabranila uvoz mlijeka iz BiH, uvesti recipročne mjere

Udruženje poljoprivrednika Federacije BiH objavilo je da je Srbija zabranila uvoz mlijeka iz BiH,...

20 Svi 2025

VEDRAN LAKIĆ

Lakić: BH-Gas kao uzor odgovornog poslovanja

Nakon dugog niza godina, kompanija BH-Gas bilježi značajan iskorak u poslovanju: prvi je puta dob...

20 Svi 2025