Dnevni.ba - PRELOADER

NIKO KOVAČ: Došli smo u Monaco da budemo na vrhu

22 Srp 2020


NIKO KOVAČ: Došli smo u Monaco da budemo  na vrhu

Niko Kovač je u nedjelju potpisao trogodišnji ugovor s bivšim finalistom Lige prvaka, kad je za Monaco igrao njegov nekadašnji suigrač iz reprezentacije Dado Pršo, a budu li rezultati zadovoljavajući za klub i bivšeg izbornika hrvatske reprezentacije, suradnja će možda biti i duža.

Kovač je bez angažmana bio od studenog prošle godine, kad se rastao s Bayernom, a kazao je da ga je poziv iz Kneževine iznenadio.

 - Razlog zašto sam pristao biti trener je jednostavan: Monaco je veliki klub bogate povijesti. Istina, u nekoliko posljednjih sezona ciljevi nisu ostvareni, ali radit ćemo na tome da Monaco opet dovedemo na vrh domaće lige, izjavio je 48-godišnji hrvatski stručnjak koji je u Monte Carlo doveo i već provjerenu ekipu bliskih suradnika.

 - U mom stožeru su tri čovjeka; moj brat Robert, moj prvi pomoćnik u kojeg imam puno povjerenje i na kojega se mogu osloniti u svim okolnostima; tu je i Goran Lacković koji je moj drugi pomoćnik i s kojim sam surađivao u reprezentaciji Hrvatske; Austrijanac Walter Gferer će biti zadužen za fizičku pripremu. Mala smo, ali solidna ekipa koja se međusobno dobro poznaje i u kojoj svi možemo računati jedan na drugoga.

Kovač je u ponedjeljak vodio prvi trening i imao priliku objasniti igračima svoju viziju rada u Monacu.

 - Moj prvi kontakt s momčadi je bio vrlo dobar. Mnogo toga pozitivnog sam osjetio na prvom treningu koji je bio vrlo intenzivan. Trebat će nam vremena, ali vjerujem da će nam sljedećih pet tjedana biti korisna priprema za sezonu i ostvarenje ciljeva koje ćemo si zadati. Ne možemo promijeniti prošlu sezonu, ali možemo raditi na budućnosti. Došli smo u Monaco da budemo na vrhu. Hina

NOGOMET


PETARDA!

Zrinjski razbio Radnik, čeka se odgovor Borca

Zrinjski je danas bio uvjerljiv protiv davljenika Radnika. Mostarci su u 30. kolu slavili s 5:0. ...

5 h 29 min

BORAC - VELEŽ, 20.45

Nema bijele zastave, ali bit će izuzetno teško

Prije susreta sa Zrinjskim klub napustio direktor Adnan Mravac, dok je prije puta u Banja Luku ra...

14 h 12 min

BORBA ZA NASLOV

Ne, ovo vjerojatno neće biti presudno kolo

Četiri su kola do kraja, jedan bod razlike. Za očekivati je da će to otići do kraja, do zadnjeg s...

14 h 18 min