Dnevni.ba - PRELOADER

Njemačka zabranila rad Islamskog centra Hamburga

24 Srp 2024


Njemačka zabranila rad Islamskog centra Hamburga
Islamisches Zentrum Hamburg

Njemačko ministarstvo unutrašnjih poslova saopćilo je u srijedu da je zabranilo udruženje Islamski centar Hamburg (IZH) i njegove podružnice, navodeći da slijedi "radikalne islamističke ciljeve".

Ministarstvo je u saopćenju navelo da su vlasti u osam njemačkih država u srijedu ujutru pretražile 53 prostorije organizacije, postupajući po sudskom nalogu.

Opsežni dokazi iz ranije pretrage 55 nekretnina provedene u novemberu pružili su osnovu za zabranu IZH u srijedu, poznatog na njemačkom kao Islamisches Zentrum Hamburg, saopćilo je ministarstvo.

- Danas smo zabranili Islamisches Zentrum Hamburg, koji promovira islamističko-ekstremističku, totalitarnu ideologiju u Njemačkoj - izjavla je ministrica unutrašnjih poslova Nancy Faeser.

Kazala je kako želi jasno reći da se "ova zabrana apsolutno ne odnosi na miroljubivo prakticiranje šijitske religije".

IZH u srijedu ujutro nije bio dostupan za komentar telefonom, a njegova web stranica nije bila dostupna javnosti, prenosi Reuters, piše Fena.

Vijesti iz svijeta


VOLODIMIR ZELENSKI

Zelenski: Rusi su predložili razmjenu ukrajinske djece za ruske vojnike. To je ludost

Ukrajinski  predsjednik Volodimir Zelenski jučer je dobio obećanja o pomoći iz neutralne Austrij...

5 h 1 min

Baltičke zemlje pripremaju bolnice za rat: "Rusija bi mogla napasti svakog trena"

Vozeći  se velikom brzinom u vozilu hitne pomoći prema školi Lietavos, Martyna Veronika Noreikai...

5 h 29 min

Izraelski pilot: Godinama smo se pripremali za ovaj povijesni napad na Iran

Jedan  borbeni navigator izraelskog ratnog zrakoplovstva za The Jerusalem Post opisuje kako je t...

6 h 26 min