Dnevni.ba - PRELOADER

OEBS pozdravio odluku SM BiH o usvajanju Strategije za borbu protiv korupcije

19 Lip 2024


OEBS pozdravio odluku SM BiH o usvajanju Strategije za borbu protiv korupcije
OEBS

Misija OEBS-a u Bosni i Hercegovini pozdravila je odluku Savjeta ministara BiH i usvajanje Strategije Bosne i Hercegovine (BiH) za borbu protiv korupcije 2024. - 2028. i pratećeg Akcionog plana za provedbu Strategije.

Naglasili su da usvajanje ove strategije predstavlja značajan korak naprijed u uspostavljanju funkcionalnog okvira upravljanja borbom protiv korupcije., javlja BHRT. 

Misija poziva na provedbu mjera navedenih u Strategiji i Akcionom planu. 

"Ove mjere su od suštinske važnosti za jačanje vladavine prava, stvaranje sistemskih rješenja za efikasno sprečavanje korupcije, poticanje ekonomskog razvoja i unapređenje kvaliteta života svake građanke i građanina u BiH. Misija je podržala izradu ove i drugih strategija za borbu protiv korupcije na svim nivoima vlasti, unaprijedila koordinaciju i pomogla vlastima u rješavanju izazova u otkrivanju nepravilnosti koje mogu dovesti do korupcije. Misija će to nastaviti i dalje", poručili su.

Dodali su da će, takođe, nastaviti podržavati provođenje mjera iz Strategije koje doprinose uspostavljanju efikasnih sistema prevencije korupcije u BiH.

BIH


HERCEGOVINA

Praznik u Hercegovini: Izmjereno 30 stepeni, izletišta puna, a najhrabriji su se i okupali

Stanovnici Mostara proslavljaju Međunarodni praznik rada na izletištima u okolini najvećeg...

1 h 43 min

RADOVAN VIŠKOVIĆ

Višković najavio uvođenja neradne nedjelje u RS

Predsjednik Vlade RS-a Radovan Višković rekao je da nema ništa protiv uvođenja nera...

1 h 46 min

MOSTAR

Zaštitar teško ozlijeđen u pljački automat kluba u Mostaru

Zaštitar automat kluba u Ulici kralja Petra Krešimira IV. u Mostaru protekle noći z...

1 h 52 min