Dnevni.ba - PRELOADER

Okončan konkurs za izbor direktora KCUS-a: Niko nije dobio podršku, slijedi novi na kojem Gavrankapetanović neće moći biti kandidat

10 Velj 2025


Okončan konkurs za izbor direktora KCUS-a: Niko nije dobio podršku, slijedi novi na kojem Gavrankapetanović neće moći biti kandidat
KCUS

Nakon više od godinu od otvaranja konkursa za direktora KCUS-a, on je okončan na način da nije izabran novi direktor najveće medicinske ustanove u državi.

Većina članova Privremenog Upravnog odbora je glasala da se poništi imenovanje Ismeta Gavrankapetanovića za direktora KCUS-a, javlja Avaz. 

Nakon toga se glasalo za imenovanje drugorangiranog Alena Pilava i trećerangiranog Mevludina Mekića, no niti jedan od njih nije dobio podršku.

Onda je donesena odluka o završetku konkursa, a sada slijedi raspisivanje novog.

Ismet Gavrankapetanović se neće moći kandidirati ponovo za istu poziciju, jer nije dobio saglasnost ministra Nediljka Rimca.

BIH


HERCEGOVINA

Praznik u Hercegovini: Izmjereno 30 stepeni, izletišta puna, a najhrabriji su se i okupali

Stanovnici Mostara proslavljaju Međunarodni praznik rada na izletištima u okolini najvećeg...

3 h 45 min

RADOVAN VIŠKOVIĆ

Višković najavio uvođenja neradne nedjelje u RS

Predsjednik Vlade RS-a Radovan Višković rekao je da nema ništa protiv uvođenja nera...

3 h 48 min

MOSTAR

Zaštitar teško ozlijeđen u pljački automat kluba u Mostaru

Zaštitar automat kluba u Ulici kralja Petra Krešimira IV. u Mostaru protekle noći z...

3 h 54 min