Dnevni.ba - PRELOADER

Pandev će zaigrati za sedmi talijanski klub u karijeri

01 Velj 2022


Pandev će zaigrati za sedmi talijanski klub u karijeri

Goran Pandev, jedan od najboljih nogometaša Sjeverne Makedonije u povijesti, napustio je Genou te je prešao u redove talijanskog drugoligaša Parme.

Prethodni klub Genoa bilo je mjesto gdje se Pandev najduže zadržao u karijeri. U Genoi je igrao od 2015. godine te je u 176 prvenstvenih utakmica postigao 28 pogodaka. No, 39-godišnji Pandev se odlučio za novi korak te je potpisao za ukupno sedmi talijanski klub u karijeri.

Nakon početka karijere u makedonskoj Belasici Pandev je 2001. godine došao u milanski Inter, a prije Genoe još je, u talijanskim okvirima, igrao za Speziju, Anconu, Lazio i Napoli. Izvan Italije još je kratko boravio u Galatasarayju.

Ugledni talijanski klub Parma trenutačno je tek na 12. mjestu ljestvice Serie B, a dodajmo kako je u tom klubu trenutačno prvi vratar proslavljeni Gianluigi Buffon koji kraju privodi veliku karijeru koja je i počela u Parmi. U Parmi trenutačno igra i hrvatski nogometaš Stanko Jurić, nekadašnji igrač Hajduka.

Pandev je, pak, tijekom karijere odigrao čak 122 utakmice za Sjevernu Makedoniju te je postigao 38 pogodaka.

NOGOMET


Livaković brani protiv Češke, Budimir u prednosti pred Ivanovićem

Hrvatski nogomet već dva desetljeća čeka da riješi kvalifikacijsku rundu bez dodatnog stre...

2 h 14 min

Osam godina Zlatka Dalića

Hrvatski izbornik Zlatko Dalić na današnji dan 7. listopada 2017. godine preuzeo je hrvats...

2 h 16 min

Katić i Muharemović vjeruju u trijumf protiv Cipra

SARAJEVO - Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine u Sarajevu se priprema za meč protiv Cipr...

2 h 21 min