Dnevni.ba - PRELOADER

Pandurević: Nemogućnost izborne krađe je pravi razlog SNSD-ovih žalbi

26 Svi 2020


Pandurević: Nemogućnost izborne krađe je pravi razlog SNSD-ovih žalbi

Stvarni motiv Saveza nezavisnih socijaldmeokrata (SNSD) i ostalih koji se bune zbog odgađana izbora nije termin održavanja, nego gubitak kontrole nad Centralnom izbornom komisijom (CIK), čime su onemogućeni da nastave krađu izborne volje građana – kazala je Aleksandra Pandurević, članica Glavnog odbora Srpska demokratska stranka (SDS).

Istakla je da je krajnja namjera takvog ponašanja da se blokadama članovi CIK-a primoraju na podnošenje ostavke.

 - Sva nastala drama oko odgađanja izbora za sredinu novembra se pravi iz razloga što predsjednicima SNSD-a i HDZ-a Miloradu Dodiku i Draganu Čoviću ne odgovara što su izgubili kontrolu nad izborima – navela je ona, saopćeno je iz SDS-a.

 SNSD je, da mu je bilo stalo da ne dođe do odlaganja izbora, dodaje Pandurević, lako mogao spriječiti njihovo odlaganje. 

- Imaju člana Predsjedništva BiH i predsjedavajućeg Savjeta ministra i samo je bilo dovoljno da obezbijede pare za održavanje izbora - navodi Pandurević. 

Komentarišući SNSD-ov zahtjev upućen Ustavnom sudu BiH, u kome se traži preispitivanje odluke CIK-a, na osnovu koje su lokalni izbori odgođeni, Pandurević kaže da je to još jedan primjer nedosljednog ponašanja ove stranke.

- Ustavnom sudu se žale oni koji najviše spore odluke tog suda i to u vrijeme kada se pokušava donijeti Zakon o Ustavnom sudu - navodi Pandurević.

BIH


Muškarac se utopio u rijeci Krivaji kod Zavidovića

U rijeci Krivaji, na kupalištu Pjenovac, došlo je do utapanja mlađe muške os...

1 h 45 min

Više od 500 učesnika na Drinskoj regati od Modrana do Goražda

Turistička organizacija Bosanskopodirnjskog kantona (BPK) Goražde organizator je druge po redu Dr...

3 h 41 min

Prometna nezgoda kod Udore, promet na cesti Stolac – Neum potpuno obustavljen

U mjestu Udora na magistralnoj cesti Stolac – Neum u subotu oko 9 sati dogodila se teška prometna...

7 h 8 min