Dnevni.ba - PRELOADER

Papa o poplavama u Španjolskoj: Neka Bog bude potpora onima koji pate

01 Stu 2024


Papa o poplavama u Španjolskoj: Neka Bog bude potpora onima koji pate
Papa Franjo

Papa Franjo je izrazio solidarnost sa stanovnicima Španjolske pogođenim poplavama u kojima je živote izgubilo najmanje 205 ljudi, a više desetaka je nestalo.

"Molimo se za stanovništvo Pirinejskog poluotoka, posebno za stanovnike Valencije pogođene olujom Dana", rekao je Papa tijekom angelusa, javlja HINA. 

"Neka Bog bude potpora onima koji pate i spasiocima", rekao je papa Franjo, izražavajući najviše "solidarnost sa stanovnicima Valencije".

U Valenciji, istočnoj regiji koja je najteže pogođena, 500 vojnika traga za nestalima i pomaže preživjelima oluje, zbog koje su vlasti u Huelvi na jugozapadu zemlje objavile novo upozorenje.

Riječ je o najgoroj tragediji u španjolskoj modernoj povijesti kad je riječ o poplavama i drugoj najvećoj u Europi nakon poplava u Rumunjskoj 1970. u kojima je poginulo 209 ljudi.

Vijesti iz svijeta


Svaki peti stanovnik Hrvatske u riziku od siromaštva

Iako u Hrvatskoj blago pada broj osoba u riziku od siromaštva, istodobno raste prag siroma...

29 Ožu 2026

Iran: Spremni smo za dolazak američkih trupa, spalit ćemo ih

Predsjednik iranskog parlamenta Mohammad Bagher Ghalibaf rekao je da su iranske snage spremne za ...

29 Ožu 2026

U poplavama u Keniji 108 mrtvih

U VIŠETJEDNIM obilnim kišama i poplavama u Keniji poginulo je 108 ljudi, objavila j...

28 Ožu 2026