Dnevni.ba - PRELOADER

Peter prvi letio 250 metara, sestra Nika najduže je letjela od žena, brat Domen sada drži novi svjetski rekord!

31 Ožu 2025


Peter prvi letio 250 metara, sestra Nika najduže je letjela od žena, brat Domen sada drži novi  svjetski rekord!
Leteći Prevci

Slovenac Domen Prevc postavio je u nedjelju svjetski rekord u skijaškim skokovima sa letom od 254.5 metara na natjecanju Svjetskog kupa u Planici.

Prevc, koji je ranije ovog mjeseca osvojio naslov svjetskog prvaka u skijaškim skokovima s velike skakaonice  u Trondheimu,  popravio je prijašnji rekord  Austrijanca Stefana Krafta od 253.5 m iz ožujka 2017.

- Još uvijek se tresem, stvarno nevjerojatno, rekao je Prevc nakon leta pred domaćim navijačima. 

- Osjećam se kao da čitam knjigu ili gledam film i vidim ovog lika kako to radi, tako da ne mogu baš vjerovati, ali osjećao sam da mogu učiniti bilo što nakon uzleta i bilo je savršeno.

Unatoč Prevčevom rekordnom skoku, pobjedu u Planici odnio je njegov sunarodnjak Anže Lanišek kojem je to prva pobjeda u Svjetskom kupu u skijaškim skokovima – učinio je to s ukupnim rezultatom od 482.1 bod. Drugi je bio Prevc s 475.00, a treći Nijemac Andreas Wellinger s 455.8.

Inače, njegov brat Peter Prevc prvi je skočio više od 250 metara, u veljači 2015. u Vikersundu. Tu simboličnu granicu preskočilo je još pet skakača: Norvežanin Anders Fannemel (251,5 m 2015.), Poljak Kamil Stoch (251.5 m 2017.), Norvežanin Robert Johansson (252.0 m 2017.), Japanac Ryoyu Kobayashi (252.0 m 2019.) i Kraft 2017. (253.5 m). 

Domenovac i Peterova sestra Nika prije dva tjedna postavila je svjetski rekord za žene - na 236.0 metara.

J. S./Hina

SPORT


Zrinjski samljeo Lincoln na startu Konferencijske lige. Pogledajte press Igora Štimca

Zrinjski je uspješno preskočio prvu prepreku u ligaškoj fazi Konferencijske lige. U Mostaru je pa...

02 Lis 2025

Cvitanović uoči Zrinjskog: Znam da navijači žele srce na terenu i dat ćemo sve od sebe da tako bude

SARAJEVO - Novi šef stručnog stožera Sarajeva Mario Cvitanović izjavio je na konferenciji ...

02 Lis 2025