Dnevni.ba - PRELOADER

‘Podivljale’ cijene: Mali ćevapi 4,5 KM, kava 2, sokovi 3 i više

27 Lis 2021


‘Podivljale’ cijene: Mali ćevapi 4,5 KM, kava 2, sokovi 3 i više

Nove cijene u ugostiteljskim objektima iznenadile su brojne Tuzlake. Skoro sva hrana i piće je poskupilo od 0,50 KM pa do 1,5 KM i više, zavisno od proizvoda.

Za malu porciju ćevapa smo prije trebali izdvojiti 4 KM, a sada je ona skuplja za 0,50 KM. Skuplja su i gotova jela, ostala jela sa roštilja, kao i pizze u pojedinim restoranima.

Za kavu ćete sada morati izdvojiti 0,50 KM više u svakom kafiću, a skuplji su i čajevi, sokovi i ostala pića.

Poskupljenja nisu zabilježena samo u ugostiteljskim objektima. Svemu ovome je, tvrde ugostitelji, prethodilo poskupljenje sirovina kako kod nas tako i na svjetskom tržištu. Skuplje je ulje, meso, brašno, kava, pa je stoga, kako kažu, bilo logično poskupljenje hrane i pića.

U posljednje vrijeme, ‘divljaju’ i cijene goriva na svjetskom tržištu, što je dovelo i do rasta cijena u Bosni i Hercegovini. Umjesto dosadašnjih oko 2 KM za dizel gorivo, sada morate izdvojiti 30 do 40 feninga više.

Ono što ne tješi građane je da analitičari predviđaju da do pada cijena u narednom periodu sigurno neće doći, s obzirom na sve probleme sa korona virusom u kojima se našao cijeli svijet. Uz sve to, nedostaje i radne snage, među kojima najviše vozača, zbog čega dolazi u kašnjenju sa isporukama i prevelikom potražnjom, a što također uzrokuje i rast cijena, piše Tuzlainfo.

BIH


Kako je Nikšić i najavio: Bakir Hadžiomerović novi generalni direktor RTV FBiH

Upravni odbor RTV Federacije BiH je na 8. redovitoj sjednici imenovao Bakira Hadžiomerovića novim...

35 min

Zoranu Galiću odbijen zahtjev za ostvarenje mirovine

Zoran Galić, bivši direktor Granične policije (GP) BiH i zamjenik direktora SIPA-e BiH, ko...

1 h 32 min

SUDAR

Lančani sudar u industrijskoj zoni na jugu Mostara

Na području industrijske zone u Rodoču kod Mostara u ponedjeljak je došlo do prometne nesreće u k...

2 h 34 min