Dnevni.ba - PRELOADER

Priznao krivicu za ubojstvo supruge: Bio bih mrtav da to nisam uradio, natjeran sam

05 Svi 2021


Priznao krivicu za ubojstvo supruge: Bio bih mrtav da to nisam uradio, natjeran sam

U nastavku suđenja Sulejmanu Ljuboviću optuženom za ubojstvo supruge Suade u obiteljskoj kući na Podhrastovima, došlo je do iznenadnog obrata.

Umjesto saslušanja dvoje vještaka, branitelj optuženog, sarajevski odvjetnik Zlatko Ibrišimović najavio je da Ljubović želi priznati krivicu za ubojstvo.

Uslijedilo je nerazumljivo objašnjenje Ljubovića.

- Priznajem da sam to uradio, ja sam i ranije to priznao, ali ću se izjasniti zbog koga sam to uradio i zašto. Ja bih bio mrtav da nisam to uradio. Postoji glavni krivac. Natjeran sam- kazao je optuženi Sulejman Ljubović.

Optuženi se tereti da je 14. prosinca prošle godine, u vremenskom periodu od 10 do 10:55 sati, u obiteljskoj kući na području Općine Centar Sarajevo, nakon kraće verbalne rasprave sa svojom suprugom, uzeo čekić  te joj nanio 39 rana u predjelu glave, zatim udarcima nožem  zadao 13 ubodnih rana, uslijed čega je kod žene nastupila smrt na licu mjesta, objavio je Avaz.

BIH


Susret braniteljica HV-a i HVO-a: Nije bilo hrvatske postrojbe gdje nisu bile braniteljice

Piše V.S.Herceg mostar@dnevni-list.ba Ovogodišnji, već tradicionalni - sedmi po r...

3 h 20 min

BRANISLAV BORENOVIĆ

Borenović: Šokantno javno saslušanje, došli smo do brojnih saznanja

Predsjedavajući Komisije za borbu protiv korupcije Predstavničkog doma Parlamentarne skupš...

09 Lip 2025

Visoki funkcioneri i pristalice okupili se ispred Miličevićeve kuće

U znak podrške predsjedniku Srpske demokratske stranke (SDS) i gradonačelniku Teslića Mila...

09 Lip 2025