Dnevni.ba - PRELOADER

Rigobert Song novi izbornik Kameruna

01 Ožu 2022


Rigobert Song novi izbornik Kameruna

Bivši kapetan reprezentacije Rigobert Song imenovan je u utorak za novog izbornika Kameruna umjesto Tonija Conceicaa samo tri tjedna prije ključnog meča doigravanja za plasman na Svjetsko prvenstvo 2022.

Song je zaradio 137 nastupa za Kamerun tijekom međunarodne karijere koja je trajala gotovo 17 godina, natječući se na četiri Svjetska prvenstva i osam završnica Afričkog kupa nacija.

Igrao je klupski nogomet u Engleskoj u Liverpoolu i West Ham Unitedu, a također je bio u Francuskoj, Njemačkoj, Italiji i Turskoj.

Ovaj 45-godišnjak je bio trener u kamerunskoj momčadi do 23 godine.

Conceicao je prošlog mjeseca doveo Kamerun do trećeg mjesta u finalu Afričkog kupa nacija, no izborniku rođenom u Portugalu rečeno je da mu ugovor neće biti obnovljen.

"Nadolazeći zadaci za našu reprezentaciju zahtijevaju novu orijentaciju i svježi dah", rekao je predsjednik Kamerunskog nogometnog saveza Samuel Eto'o.
Rigobert Song i njegov tim nemaju vremena za otvaranje šampanjca jer im je prvi veliki izazov za nekoliko tjedana. Kamerun ugošćuje Alžir u Yaoundeu 25. ožujka, a zatim igra uzvrat u Blidi 29. ožujka, a pobjednik tog dvoboja ide na Svjetsko prvenstvo u Kataru.

NOGOMET


ZRINJSKI

Prvak potvrdio pojačanje iz austrijske Bundeslige

Zrinjski ima novo rješenje na krilnim pozicijama. Prvak ga je danas potvrdio.- H&Scar...

6 h 55 min

NS BIH

U četvrtak ždrijeb parova WWin lige BiH

Nogometni savez BiH odredio je termin ždrijeba parova WWin lige za iduću sezonu koja starta 26. s...

9 h 0 min

VELEŽ

Pojačanja i dalje stižu, od Nukića se dosta očekuje

U Veležu zaizvaju stabilnost, nešto što prošle sezone nisu imali, a vrlo dob...

9 h 14 min