Dnevni.ba - PRELOADER

Šef NATO-a: Niko nema koristi od rata na Bliskom istoku

20 Tra 2024


Šef NATO-a: Niko nema koristi od rata na Bliskom istoku
Jens Stoltenberg

Glavni sekretar NATO saveza Jens Stoltenberg izrazio je zabrinutost zbog situacije na Bliskom istoku nakon izraelskog napada na Iran.
 
"Ključno je da sukob ne izmakne kontroli, i stoga pozivamo sve strane da se suzdrže", rekao je Stoltenberg jučer u Briselu. 

"Niko nema koristi od rata na Bliskom istoku", rekao je.

Prema medijskim izvještajima, Izrael je napao iransku pokrajinu Isfahan rano u petak kao odgovor na veliki napad Irana dronovima i projektilima prošli vikend.

Prema izraelskim novinama Jerusalem Post, napad je ciljao zračnu bazu u Isfahanu, nedaleko od iranskih nuklearnih pogona. Međutim, prema Međunarodnoj agenciji za atomsku energiju (IAEA), nuklearni pogoni nisu pogođeni, prenosi Hina.

Vijesti iz svijeta


DMITRIJ MEDVEDEV

Medvedev o sporazumu SAD-a i Ukrajine: Trump je napokon slomio kijevski režim

SAVEZNIK ruskog predsjednika Vladimira Putina i bivši predsjednik Rusije Dmitrij Medvedev ...

2 h 7 min

ZELENSKI I TRUMP

Otkriveno što je Zelenski rekao Trumpu na sprovodu Pape Franje

VOLODIMIR Zelenski iskoristio je svojih 15 minuta s Donaldom Trumpom na sprovodu pape Franje kako...

2 h 31 min

VLADIMIR PUTIN

Hoće li se ikada suditi Putinu za invaziju na Ukrajinu?

PLAN za osnivanje posebnog tribunala za zločin agresije Rusije protiv Ukrajine je spreman i čeka ...

2 h 34 min