Dnevni.ba - PRELOADER

Šest uposlenika UN-a među 18 ubijenih u izraelskom napadu na školu u Gazi

12 Ruj 2024


Šest uposlenika UN-a među 18 ubijenih u izraelskom napadu na školu u Gazi
Gaza

Najmanje 18 osoba je ubijeno u izraelskom napadu na školu koja je pod upravom Agencije Ujedinjenih naroda za pomoć palestinskim izbjeglicama na Bliskom istoku (UNRWA), a u kojoj su bili smješteni raseljeni civili u Pojasu Gaze.

Iz Ureda za medije vlade u Gazi navedeno je da su izraelski ratni avioni bombardovali školu Al-Jaouni u izbjegličkom kampu Nuseirat.

Objavili su da je u napadu ubijeno 18 osoba, uključujući djecu i šest uposlenika UNRWA, javlja Anadolu.

Naglašeno je da je ovaj napad na školu, gdje se nalazilo više od 5.000 raseljenih civila, bio "užasan, brutalni masakr".

Izvještava se da je Izrael bombardovao više od 18 škola i smještajnih centara u izbjegličkom kampu Nuseirat od 7. oktobra, kada je počeo rat u Gazi.

Pozvali su svijet da reaguje na ove zločine nad raseljenim licima i civilima u Gazi.

Iz Uprave civilne zaštite u Pojasu Gaze navedeno je da su među ubijenim žene i djeca, a da je 18 osoba ranjeno u napadu na školu.

Dodali su da je ovo peti napad izraelske vojske na istu školu, piše Fena.

Vijesti iz svijeta


Sedam zemalja traži prekid napada na civile u iranskom ratu, među njima je i SAD

MINISTRI vanjskih poslova skupine G7 pozvali su danas na hitan prekid napada na civile i civilnu ...

3 h 30 min

Mađarska pokrenula istragu protiv novinara: "Otkrivamo sve više ukrajinskih špijuna"

Orbánov šef kabineta rekao je da je novinar Szabolcs Panyi, koji istražuje veze vla...

3 h 41 min

Hamas razmatra prijedlog o razoružanju u Gazi što bi otvorilo put za Trumpov plan

Grupa Hamas razmatra novi prijedlog da u Pojasu Gaze razoruža svoje borce, što bi bila vel...

3 h 57 min