Sud BiH odbio tužbu Zorana Galića u svezi isplate otpremnine?
Pozivajući se na informacije iz izvora bliskih Sudu BiH i SIPA-i BiH, Raport je objavio da je
Sud BiH odbio tužbu bivšeg zamjenika direktora Državne agencije za istrage i zaštitu (SIPA) BiH Zorana Galića, koji je u bijegu od domaće pravosuđa, protiv države BiH i protiv SIPA-e.
Galić je tužio BiH, Vijeće ministara, odnosno Ministarstvo sigurnosti BiH, te SIPA-u BiH, tražeći isplatu otpremnine nakon odlaska u mirovinu.
Prema istome izvoru, presudom donesenom 16. ožujka ove godine, tužba Galića i njegove odvjetnice odbijena je kao neutemeljena. Galić je u tužbi zahtijevao isplatu otpremnine u visini šest svojih neto plaća, tj. šest prosječnih mjesečnih neto plaća u BiH iz prethodne godine. Raport dodaje da je završno ročište u ovom predmetu održano 9. ožujka 2026. Galić je trebao biti uhićen u akciji 8. srpnja 2024., no tada nije pronađen na adresi stanovanja, nakon čega je utvrđeno da je prebjegao u Hrvatsku, gdje i danas boravi. Za njim je, potom, raspisana i INTERPOL-ova tjeralica jer ga se u BiH sumnjiči za zlouporabu položaja i primanje dara u vrijeme dok je bio direktor Granične policije BiH. Iako Galić posjeduje i hrvatsko državljanstvo, još se čeka na konačnu odluku vlasti Hrvatske o njegovu eventualnom izručenju Bosni i Hercegovini.