Dnevni.ba - PRELOADER

Sudarila se dva broda u Hamburgu, ozlijeđeno 11 osoba

20 Sij 2025


Sudarila se dva broda u Hamburgu, ozlijeđeno 11 osoba
Hamburg

Jedanastero ljudi ozlijeđeno je kad se transportno plovilo sudarilo s trajektom na rijeci Labi u sjevernonjemačkom lučkom gradu Hamburgu, priopćili su danas vatrogasci.

Jedna je osoba zadobila ozljede opasne za život, izjavio je glasnogovornik u blizini mjesta nesreće. Plovila su se sudarila rano ujutro u blizini mosta Kohlbrand u jugozapadnom Hamburgu.

Otkačila se transportna teglenica, ali razlozi još nisu poznati. Teglenice su čamci s ravnim dnom koji nemaju vlastiti pogon, a služe za prijevoz robe kanalima i rijekama. Hamburg je luka na rijeci Elbi, udaljena oko 100 kilometara od njezina ušća u Sjeverno more. To je najveća luka u Njemačkoj i jedna od najprometnijih u Europi, piše index.

Vijesti iz svijeta


Trumpov specijalni izaslanik pohvalio novog sirijskog čelnika

Specijalni izaslanik američkog predsjednika Donalda Trumpa za Siriju u subotu je rekao da se sast...

24 Svi 2025

Trump pred mladim vojnicima: Vaš posao je dominirati i uništiti svaku prijetnju

Predsjednik Sjedinjenih Država Donald Trump se u svome govoru na svečanosti prestižne vojne akade...

24 Svi 2025

BORIS JOHNSON

Sve se čuvalo u tajnosti do kraja: Supruga bivšeg premijera rodila četvrto dijete

Supruga bivšeg britanskog premijera, Carrie, otkrila je na svom Instagram profilu kako su ...

24 Svi 2025