Dnevni.ba - PRELOADER

Švedska ublažava pravila javnog okupljanja

27 Kol 2020


Švedska ublažava pravila javnog okupljanja

STOCKHOLM, (FENA) - Pravila javnog okupljanja u Švedskoj mogu biti ublažena kako bi se omogućilo prisustvo do 500 ljudi ukoliko mogu sjediti, priopćila je u četvrtak agencija za javno zdravstvo, predlažući da bi takve lokacije mogle dobiti izuzeće od trenutnog pravila koje dopušta gornju granicu od 50 ljudi.

- Prijedlog se odnosi na dešavanja s numerisanim sjedištima - izjavio je novinarima vodeći švedski epidemiolog Anders Tegnell.

Kazao je da ukoliko vlada prihvati prijedlog, njegovi efekti bili bi ocijenjeni i "ukoliko bude funkcionirao dobro, limiti se mogu povećati", prenosi Reuters.

Vijesti iz svijeta


SAD

Trumpov ministar zdravstva tvrdi da chemtrailse širi DARPA: Zaustavit ću ih

ROBERT F. Kennedy mlađi ponovno je izazvao pozornost javnosti, ovoga puta tvrdnjama o navodnim ch...

4 h 25 min

SIRIJA

U novim napadima u Siriji 22 mrtvih, grad kod Damaska odsječen od svijeta

DVADESET i dvije osobe ubijene su u gradu na periferiji Damaska u napadima naoružanih skupina na ...

4 h 54 min

IZRAEL

Hrvatska šalje pomoć Izraelu koji se bori sa šumskim požarima

Hrvatska šalje jedan avion Canadair CL-415 iz sastava Hrvatskog ratnog zrakoplovstva s dvi...

5 h 7 min