Dnevni.ba - PRELOADER

U akciji 'Madam' SIPA lišila slobode jednu osobu

10 Sij 2023


U akciji 'Madam' SIPA lišila slobode jednu osobu

Policijski službenici Državne agencije za istrage i zaštitu (SIPA) danas su u sklopu operativne akcije „Madam“, na području Sarajeva, slobode lišili jednu osobu zbog postojanja osnova sumnje da je počinila krivično djelo „primanje dara i drugih oblika koristi“ propisano Krivičnim zakonom Federacije Bosne i Hercegovine.

Osoba lišena slobode će biti sprovedena u prostorije SIPA-e, radi kriminalističke obrade i ispitivanja u svojstvu osumnjičenog, nakon čega će u zakonom predviđenom roku biti predata u dalju nadležnost Kantonalnom tužilaštvu Kantona Sarajevo.

Navedene aktivnosti se sprovode po usmenom nalogu Općinskog suda u Sarajevu i pod nadzorom Kantonalnog tužilaštva Kantona Sarajevo - saopćeno je iz SIPA-e.   

Crna kronika


BANJA LUKA

OČEVICI S MJESTA ZLOČINA Na stanici bilo djece, prije rafala čulo se: “Nemoj”

U pucnjavi koja se desila u 12.20 časova u Banjaluci ubijen je Savo Čolić, a rafali su ispaljeni ...

2 h 23 min

LAKTAŠI

Nezapamćena tragedija kod Laktaša: Kćerka slučajno usmrtila majku u kućnom dvorištu

Nezapamćena tragedija potresla je naselje Trn kod Laktaša, gdje je D.D. iz Banjaluke nehot...

3 h 37 min

BANJA LUKA

Novi detalji: U Banjoj Luci automatskim oružjem s motora ubijen lokalni kriminalac

SAVO Čolić je muškarac koji je ubijen danas u banjalučkom naselju Lauš, javlja Klix...

3 h 44 min