Dnevni.ba - PRELOADER

U Njemačkoj optuženo 6 stranih državljana za planiranje terorističkih napada

24 Tra 2024


U Njemačkoj optuženo 6 stranih državljana za planiranje terorističkih napada
U ime " Islamske države"

Njemačko tužilaštvo podiglo je optužnice protiv šest stranih državljana zbog planiranja terorističkih napada u Zapadnoj Evropi u ime "Islamske države".

Osumnjičeno je pet državljana Turkmenistana i državljanin Kirgizije, koji su optuženi, između ostalog, za formiranje terorističke organizacije, saopšteno je iz njemačkog saveznog tužilaštva, piše BHRT.

U saopštenju se navodi da su oni namjeravali da izvrše napade u Njemačkoj i Zapadnoj Evropi, ali da kod njih prilikom intervencije policije nisu pronađeni konkretni planovi.

Osumnjičeni, koji su uhapšeni u julu prošle godine, bili su u kontaktu sa avganistanskim ogrankom "Islamske države" koji je preuzeo odgovornost za teroristički napad na koncertnu dvoranu "Krokus" u blizini Moskve prošlog mjeseca u kojem je ubijeno najmanje 137 osoba.

Prema tvrdnjama istražilaca, osumnjičeni su u Njemačku stigli preko Ukrajine u proljeće 2022. godine i formirali terorističku ćeliju uz još jednog člana iz Holandije.

Vijesti iz svijeta


KAMALA HARRIS

Kamala Harris održala prvi velik govor od poraza. Žestoko napala Trumpa

Bivša  američka potpredsjednica Kamala Harris iskoristila je svoj prvi velik govor otkako je nap...

38 min

SAD

Trumpov ministar zdravstva tvrdi da chemtrailse širi DARPA: Zaustavit ću ih

ROBERT F. Kennedy mlađi ponovno je izazvao pozornost javnosti, ovoga puta tvrdnjama o navodnim ch...

30 Tra 2025

SIRIJA

U novim napadima u Siriji 22 mrtvih, grad kod Damaska odsječen od svijeta

DVADESET i dvije osobe ubijene su u gradu na periferiji Damaska u napadima naoružanih skupina na ...

30 Tra 2025