Dnevni.ba - PRELOADER

U novom izraelskom napadu ubijen komandant Hezbolaha: "Više nigdje u Libanu nije sigurno"

14 Lis 2024


U novom izraelskom napadu ubijen komandant Hezbolaha: "Više nigdje u Libanu nije sigurno"
Liban

Najmanje 18 osoba poginulo je u izraelskom napadu na područje Aitou na sjeveru Libana, objavio je tamošnji Crveni križ.

Izrael je prvi put u godinu dana neprijateljstva napao ovu regiju, a u izraelskom napadu je ubijen komandant protutenkovske Hezbolahove elitne Radvan jedinice, saopćio je IDF, javlja Avaz

- Muhammad Kamel Naim ubijen je u napadu u području Nabatieh na jugu Libana - naveo je IDF, dok se Hezbolah nije oglasio o ovoj izraelskoj tvrdnji.

U međuvremenu Ambasada SAD u Libanu je poručila američkim državljanima da odmah napuste ovu zemlju.
Na društvenim mrežama se pojavio snimak stambene zgrade u sjevernom Libanu nakon izraelskih zračnih napada.

Izraelska vojska nije komentarisala napad, a nije jasno koji je bio cilj u većinski kršćanskom selu Aitou. Inače, Hezbolahove snage obično djeluju na jugu i istoku zemlje.

Oglasila se šefica delegacije Međunarodnog odbora Crvenog križa Simone Kasabjanka Aešliman (Casabianca Aeschlimann) navodeći kako "više nema sigurnost mjesta u Libanu".

- Vrlo je uznemirujuće ne znati gdje i kada će se sljedeći napad dogoditi. Zbog toga je iznimno stresno za sve, za one koji su već raseljeni, ali, naravno, i za one koji sada vide kako se napadi šire dublje u libansku teritoriju - rekla je ona za "Sky News".

 

Vijesti iz svijeta


SAD & KINA

Američke carine zaustavile oporavak kineske industrije

Kineska industrijska aktivnost u travnju je zabilježila najveći pad u posljednjih 16 mjeseci, pok...

4 h 20 min

BITCOIN

Rudarenje bitcoina više nije profitabilno, što donosi budućnost

Rudarenje bitcoina, nekada unosan posao stvaranja novih novčića i validacije transakcija, prolazi...

4 h 59 min

DONALD TRUMP

Trump: Dogovor o mineralima s Ukrajinom možda može obuzdati Putina

Američki predsjednik Donald Trump izjavio je da bi novoformirano ekonomsko partnerstvo s Ukrajino...

5 h 2 min