Dnevni.ba - PRELOADER

U Sarajevu započelo cijepljenje protiv korone

10 Ožu 2021


U Sarajevu započelo cijepljenje protiv korone

Cijepljenje zdravstvenih radnika u Općoj bolnici u Sarajevu počela je danas, a prvi se cijepio infektolog koji radi u COVID odjelu ove bolnice Ednan Drljević.

U ovoj bolnici prvu dozu AstraZeneca indijske vakcine Covishield dobija 170 zdravstvenih radnika, a vakcinaciju obavljaju medicinski timovi Opće bolnice. Za ovu namjenu je formirano šest timova i planirano je da imunizacija bude završena danas.

Zdravstveni radnici iz COVID odjela cijelog entiteta će dobiti ove vakcine budući da količine u prvoj pošiljci nisu dovoljne za sve zainteresirane uposlenike.

BIH


MUP KS pretresa prostorije Jasminke Knežević: Odavala informacije ljudima iz kriminalnog miljea

MUP KS po nalogu POSKOK-a pretresa prostorije tužiteljice Tužilaštva KS Jasminke Knežević,...

30 Svi 2025

MILORAD DODIK

Dodik: Republika Srpska bezbjednosno i institucionalno stabilna

Predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik tokom sastanka u Banjaluci sa rukovodstvom MUP-a RS re...

30 Svi 2025

IDDEEA

Građani BiH sada u svakom trenutku mogu pratiti gdje je njihov dokument

Agencija za identifikacijske dokumente, evidenciju i razmjenu podataka Bosne i Hercegovine (IDDEE...

30 Svi 2025