Dnevni.ba - PRELOADER

Zatvor za profesora zbog sređivanja zaključnih ocjena

30 Ruj 2020


Zatvor za profesora zbog sređivanja zaključnih ocjena

Općinski sud u Kalesiji je na osnovu optužnice Županijskog tužiteljstva Tuzlanske županije (TŽ) donio osuđujuću prvostupanjsku i nepravosnažnu presudu za profesora u Mješovitoj srednjoj školi u Kalesiji Seida K. (62)  zbog produženog krivičnog djela 'Primanje dara ili drugih oblika koristi' i izrekao mu kaznu zatvora u trajanju od 18 mjeseci.

Također, Seidu K. je izrečena sigurnosna mjera zabrane vršenja poziva, djelatnosti ili dužnosti u trajanju od tri godine od dana pravosnažnosti presude, a koja se odnosi na zabranu vršenja dužnosti profesora u MSŠ u Kalesiji, kao i svim drugim osnovnim i srednjim školama u BiH.

Za dvije radnje iz optužnice sud je Seida K. oslobodio od optužbe, te će Tužiteljstvo u ovom dijelu presude i vezano za izrečenu krivičnu sankciju izjaviti žalbu Županijskom sudu Tuzla.

Iz tužiteljstva TŽ podsjećaju, optužnicom se Seid K. tereti da je, radeći kao profesor u pomenutoj školi, u jednoj situaciji u lipnju 2008. godine, te u još nekoliko situacija od 2015. do 2017. godine, od roditelja učenika kojima predaje grupu mašinskih predmeta ili posrednika roditelja, tražio i primao iznose od 100 do 200 KM kako bi učenicima koji su u tim predmetima imali izglednu zaključnu negativnu ocjenu pogodovao i osigurao im pozitivnu zaključnu ocjenu na kraju školske godine. 

U optužnici je navedeno da je primao novac u nekoliko situacija i tako sebi pribavio protupravnu imovinsku korist u iznosu od 1.200 KM. U osuđujućem dijelu nepravosnažne presude se navodi iznos pribavljene koristi od oko 800 KM, koji se optuženom oduzima, navedeno je iz Ureda za informiranje tužiteljstva TŽ.

BIH


POLOŽIO VLASTITI ŽIVOT SPAŠAVAJUĆI CIVILE IZ ZGRADE ZAHVAĆENE POŽAROM U MOSTARU

Ljubuški se s pijetetom prisjetio heroja Zvonimira Čuvala

S dubokim poštovanjem i neizbrisivim ponosom, obitelj, prijatelji, suborci, predstavnici Grada Lj...

23 min

ČOVIĆ I FILIPOVIĆ S PREDSJEDNIKOM HRVATSKE GOSPODARSKE KOMORE BURILOVIĆEM

Gospodarska povezanost BiH i Hrvatske važan oslonac europskog puta i razvoja

Dopredsjedatelj Doma naroda Parlamenta BiH Dragan Čović i zastupnica u Zastupničkom domu Parlamen...

37 min

FAZ: SAD protiv stabilnosti Europe – BBC: Sljedeći potez ključan za BiH

Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ) pobjavio je tekst autora Reinharda Vesera s izravnom tvrtdnj...

49 min