Dnevni.ba - PRELOADER

Džumhur kreće protiv domaćina

10 Sij 2025


Džumhur kreće protiv domaćina
Tenis

Najbolji bh. tenisač Damir Džumhur (ATP – 83.) u prvom kolu Australian Opena igrat će protiv Australca Aleksandra Vukića, 28-godišnjaka koji zauzima 67. mjesto na ATP listi.

Ne može se reći da je Damir Džumhur imao previše sreće u ždrijebu prvog Grand Slama sezone. U 1. kolu izvukao je domaćeg predstavnika, 16 pozicija bolje plasiranog Aleksandra Vukića – igrača koji vuče korijene iz Sarajeva i Kolašina u Crnoj Gori. U slučaju pobjede na otvaranju turnira, Džumhur će u drugom kolu igrati sa 22. nositeljem, Amerikancem Sebastianom Kordom - Damirov meč na rasporedu je u nedjelju, nekad iza 5 i pol ujutro po našem vremenu, ovisno o duljini trajanja mečeva koji će mu prethoditi. 

U Džumhurovom dijelu ždrijeba je i treći tenisač svijeta Španjolac Carlos Alcaraz, potencijalni protiv bh. tenisača ukoliko ovaj dođe do 4. kola, s tim da je Džumhurov dosad najveći doseg 3. kolo do kojeg je dogurao 2014. i 2018. godine. Jednom je prošao do drugog kola (2016.), a u pet navrata bio zakočen u prvom meču glavnog turnira.

Na Džumhurovoj ruti je i deseterostruki pobjednik Australian Opena, Srbin Novak Đoković, koji je u statusu 7. nositelja. Alcaraz će turnir započeti protiv kazahstanskog predstavnika Aleksandera Ševčenka (ATP - 72.), a Đokovićev suparnik u prvom kolu je 19-godišnji Amerikanac Nishesh Basavareddy (ATP - 133.). Za 37-godišnjeg Beograđanina ovo će biti novi pokušaj da se domogne rekordnog, 25. Grand Slama i svog 100. trofeja.

Najbolji tenisač svijeta Talijan Jannik Sinner, branitelj prošlogodišnjeg naslova u Melbourneu, u prvom kolu će igrati protiv Čileanca Nicolasa Jarryja (ATP - 34.). Drugi na ATP ljestvici, Nijemac Alexander Zverev, turnir će započeti protiv Francuza Lucasa Pouillea koji je dobio pozivnicu za glavni turnir.

Turnir u Melbourneu počinje u nedjelju 12. siječnja, a igra se za nagradni fond od 59.8 milijuna američkih dolara.

S. N.  

SPORT


IZVIĐAČ

Skauti vas pozivaju na šampionsko večer

Nakon uzvratnog trijumfa nad AEK-om, koji pak nije bio dovoljan za finale Europskog kupa, rukomet...

30 Tra 2025

HKK ŠIROKI - KK BORAC, 19.00

'Sve učiniti da atmosfera ostane odlična'

Nakon sigurne pobjede protiv Slobode (86:68) na startu Lige 4, košarkaši Šir...

30 Tra 2025

VELEŽ

Zrinjski kao 'kvalifikacijska' utakmica za mnoge igrače

Od dolaska novog trenera, Velež je odigrao dvije utakmice u kojima nismo vidjeli ništa spe...

30 Tra 2025