Dnevni.ba - PRELOADER

Emery preuzeo Villarreal

23 Srp 2020


Emery preuzeo Villarreal

Bivši trener PSG-a i Arsenala Unai Emery preuzeo je španjolskog prvoligaša Villarreala i naslijedio Javi Calleju, objavio je Villareal.
Unai Emery (48) je bio bez posla otkad je nakon 18-mjesečnog angažmana 29. studenoga prošle godine dobio otkaz u Arsenalu, no sada je opet u pogonu – kao šefa uposlila ga je Žuta podmornica, Villarreal. Potpisao je trogodišnji ugovor, a kako je njegov novi klub prošle sezone u Primeri bio peti, predvodit će ga i u Europskoj ligi – njegovom omiljenom natjecanju. Tri puta zaredom osvajao ga je sa Sevillom (od 2014. do 2016.), prošle godine izgubio je finale s Topnicima, s kojim, da je ostao na Emiratesu, Europsku ligu nadolazeće sezone ne bi igrao – jer Arsenal će u predzadnje kolo sezone s Mikel Artetom na klupi ući kao deseta momčad Premiershipa, za što navijači krive baš Emeryja, koji je i preuzeo dobar dio krivice za pad.
S klupe je Unai prije Arsenala i Villarreala vodio i Spartak Moskvu, PSG, Almeriju, od 2008. do 2012. lokalnog rivala Valenciju te Sevillu. J. S.

NOGOMET


VELEŽ

Zrinjski kao 'kvalifikacijska' utakmica za mnoge igrače

Od dolaska novog trenera, Velež je odigrao dvije utakmice u kojima nismo vidjeli ništa spe...

30 Tra 2025

ZRINJSKI

Ide posebna utakmica… koja to ovog puta ne smjela biti

Mostarski derbi. Utakmicu koju Zrinjski uvijek želi dobiti, koja se doživljava emotivnije. Uvijek...

30 Tra 2025

ZRINJSKI

Pragmatizam: Očekujte ga i u Mostarskom derbiju

Opet je to podsjetilo na one nešto slabije partije s početka proljeća, ali trobod je opet 'sjeo'....

29 Tra 2025