Dnevni.ba - PRELOADER

Humanitarna akcija za pomoć unesrećenim u poplavama: “Odziv je mnogo manji”

05 Lis 2024


Humanitarna akcija za pomoć unesrećenim u poplavama: “Odziv je mnogo manji”
Humanitarna akcija

Udruženje Pomozi.ba otvorilo je humanitarni telefonski broj 17039 za unesrećene u poplavama u Bosni i Hercegovini. Do sada je na taj način prikupljeno preko 400.000 KM. Osim toga, Pomozi.ba je u suradnji s Udruženjem Colibri u Sarajevu pokrenuo akciju prikupljanja humanitarne pomoći u vidu flaširane vode, suhe hrane, konzervi i higijenskih potrepština, prenosi N1.

Iako u prostorije Udruženja Colibri građani od jutra dolaze i donose donacije, odziv je mnogo manji nego što je to bio slučaj s Turskom kada su tu zemlju pogodili zemljotresi, ističe generalna sekretarka Udruženja, Džejna Pučić.

“Apelujem građane da dođu, da se priključe akciji i da donesu sve ono što je neophodno. A najneophodnije stvari koje trebaju donijeti su deke, svijeće, vodu, pelene, higijinske potrepštine, flašice za bebe, dohranu za bebe i ostale potrepštine. Potrebno je dosta i konzervisane hrane. Također apelujemo na gumene čizme, koje su jako neophodne, konzerviranu hranu, sve ono što je potrebno za neophodan život, kako bi ljudi mogli preživjeti dan”, dodaje Džejna.

Akcija je pokrenuta u petak, a trajat će još u nedjelju od 9 do 16 sati. Svi oni koji su u mogućnosti mogu donijeti potrepštine u prostorije Udruženja Colibri u Ulici Ćemaluša 3.

Organizacija Pomozi.ba će prikupljene donacije prevoziti do unesrečenih čim to bude moguće, istaknuto je.

BIH


Danas komemoracija i zajednička dženaza za petero zeničkih planinara, Dan žalosti u Zenici

Komemoracija i zajednička dženaza za petero zeničkih planinara, koji su 25. jula izgubili živote ...

2 h 44 min

Mirovinski sustav pod demografskim pritiskom: Kako osigurati buduće isplate u FBiH?

Mirovinski sustav Federacije Bosne i Hercegovine nalazi se pod ozbiljnim demografskim i ekonomski...

3 h 11 min

KAKO SE U BOSNI I HERCEGOVINI KROJILA IZBORNA VOLJA GRAĐANA

KAKO UKRASTI IZBORE Vodič kroz labirint izbornih manipulacija u BiH

Dok europske demokracije raspravljaju o digitalnoj sigurnosti i sofisticiranim hakerskim napadima...

3 h 14 min