Dnevni.ba - PRELOADER

Jako nevrijeme pogodilo Sloveniju

01 Srp 2024


Jako nevrijeme pogodilo Sloveniju
Nevrijeme

Sloveniju je pogodilo snažno nevrijeme, a prema podacima Agencije za zaštitu životne sredine, najgore je bilo u Dolenjskoj.

Tako je u nekim gradovima Slovenije padao grad koji je izazvao veliku štetu. Kako navodi slovenačka meteorološka stranica Neurje, u Biču su uništeni svi usjevi.

Grad je najviše problema stvarao u prometu, a vozači su prijavljivali razbijena stakla.

Oluja je potom zahvatila i dijelove Hrvatske, a mediji izvještavaju da se nevrijeme sa snažnim vjetrom kratko zadržalo u glavnom gradu Zagrebu. U nekim dijelovima ovog područja oborena su stabla, pale fasade sa zgrada te je došlo do poplava, javlja BHRT

Meteorolozi za Hrvatsku najavljuju moguće grmljavinsko nevrijeme s jakim vjetrom i gradom, nestabilno će biti i sutra i znatno svježije nego danas.

Za poslijepodne i uveče zbog grmljavinskog nevremena za Zagreb i Osijek objavljeno je crveno upozorenje, za Rijeku narandžasto a za Karlovac i Gospić žuto, prenose mediji.

Sutra se na kopnu očekuje osjetno svježije s umjerenim sjevernim i sjeveroistočnim vjetrom te nestabilno. Većina kiše, pa i u obliku jačih pljuskova s grmljavinom, biće uz Savu ili južnije. U srijedu djelimično sunčano, od četvrtka i uglavnom suvo te malo toplije.

Prema prognozi Federalnog hidrometeorološkog zavoda, slično vrijeme bi moglo biti i u Bosni i Hercegovini.

REGIJA


ZAGREB

Zagreb: Zbog kvara putnici u gondolama žičare ostali zarobljeni 45 minuta

U poslijepodnevnim satima stala je zagrebačka žičara. Putnici su u gondolama bili zarobljeni 45 m...

14 Lip 2025

Još dvije ozlijeđene osobe preminule od posljedica eksplozije u Čazmi

Dvije osobe koje su jučer teško ozlijeđene u eksploziji i požaru u pogonu tvrtke DI Čazma u Čazmi...

13 Lip 2025

EXIT

Ove godine posljednji EXIT festival u Srbiji, organizatori objasnili zašto

EXIT festival, jedan od najpoznatijih glazbenih festivala u Europi, ove će se godine posljednji p...

12 Lip 2025