Dnevni.ba - PRELOADER

Johnny Depp se vraća na velika platna u adaptaciji Dickensovog klasika

3 h 57 min


Johnny Depp se vraća na velika platna u adaptaciji Dickensovog klasika
Johnny Depp

Studio Paramount u završnim je pregovorima za film Ebenezer: Božićna priča (Ebenezer: A Christmas Carol) u kojem će glavnu ulogu igrati Johnny Depp, a režirat će ga Ti West. Glumačkoj postavi pridružila se i Andrea Riseborough, a studio je već zakazao premijeru za 13. studenoga 2026. godine, potvrdio je Deadline. Scenarij potpisuje Nathaniel Halpern, dok je producentica Emma Watts.

Nova adaptacija Dickensova klasika
Klasična priča Charlesa Dickensa, o škrtom bogatašu kojeg posjećuju duh bivšeg poslovnog partnera te duhovi prošlosti, sadašnjosti i budućnosti, doživjela je brojne adaptacije. Jedna od najpopularnijih je animirana adaptacija iz 2009. godine u kojoj je glas posudio Jim Carrey.

Zanimljivo je da je ovo već druga adaptacija Božićne priče najavljena ove godine, nakon što je Warner Bros. u srpnju potvrdio da radi na adaptaciji koju će režirati Robert Eggers i u kojoj će glavnu ulogu igrati Willem Dafoe.

Paramountova verzija opisana je kao uzbudljiva priča o duhovima smještena u Dickensov London, koja prati nadnaravno putovanje jednog čovjeka dok se suočava s prošlošću, sadašnjošću i budućnošću u borbi za drugu priliku.

Velika uloga za Johnnyja Deppa
Ovo je jedna od najvećih Deppovih uloga u posljednje vrijeme, nakon suđenja za klevetu iz 2022. Glumac je nedavno završio snimanje filma Day Drinker za Lionsgate, u kojem glumi uz Penélope Cruz.

Uloga Scroogea savršeno se uklapa u Deppov glumački repertoar, s obzirom na to da je karijeru izgradio na upečatljivim i ekscentričnim likovima, od kapetana Jacka Sparrowa i Ludog Klobučara do Ichaboda Cranea i Willyja Wonke.

Prvi veliki studijski projekt za Tija Westa
Redatelj Ti West proslavio se u horor žanru svojom trilogijom slashera za studio A24 koja je započela filmom X 2022. godine, nastavljena iste godine filmom Pearl, a završila prošlogodišnjim hitom MaXXXine.

Ebenezer će biti njegov prvi veliki studijski film, a klasična blagdanska priča o duhovima savršeno odgovara njegovim redateljskim afinitetima. Izvršni producenti filma su Stephen Deuters i Jason Forman, piše index.

FILM


U INAT MRAKU, BUDITE SVJETLO I KOMEDIJA U PUNINI

„New York, New York“, Mostarca, glumca Gorana Popovića

Razgovarala: M. Miličević mostar@dnevni-list.ba Njegova priča je zaista, zaista nevjerojatna. U...

24 Lis 2025

STEPHEN KING

Stephen King otkrio za koje redatelja je oduvijek želio pisati scenarije

Stephen King već desetljećima dobiva velik broj ponuda za suradnju i ekranizaciju svojih djela, p...

23 Lis 2025

Ashton Kutcher: Zbog svoje ljepote nisam dobivao uloge koje sam želio

GLUMAC Ashton Kutcher nedavno je s obožavateljima podijelio svoja razmišljanja o karijeri,...

21 Lis 2025