Dnevni.ba - PRELOADER

Još jedna europska država uvodi policijski sat zbog povećanja broja zaraženih koronavirusom

23 Lis 2020


Još jedna europska država uvodi policijski sat zbog povećanja broja zaraženih koronavirusom

Grčka će uvesti noćni policijski sat u područjima koja su najviše pogođena COVID-19, izjavio je u četvrtak premijer Kyriakos Mitsotakis, najavljujući ograničenja kretanja u nekoliko područja zemlje, uključujući i Atenu.

Ranije su vlasti prijavile 882 nova slučaja koronavirusa, što je novi maksimum, nakon što je u srijedu prijavljeno 865 slučajeva zaraze, prenio je Reuters.

Mitsotakis je rekao da će kretanje biti zabranjeno od 00.30  poslije ponoći do 5 ujutro na lokacijama za koje se smatra da su visoko rizične i na kojima je neophodan pojačani nadzor, na osnovu procjene rizika od četiri nivoa od strane vlasti. Mjera će biti na snazi ​​od subote.

Dvije regije na sjeveru Grčke, Kozani i Kastoria, izložene su najvećem riziku, a regionalna zatvaranja su već najavljene, nakon čega slijede druge pokrajine pojačanog nadzora u sjevernoj Grčkoj i regija Atika, u kojoj je  Atena.

Grčka je zabilježila znatno niži broj COVID-19 od ostalih zemalja u Europi, iako su slučajevi počeli rasti početkom listopada. Također je država počela provoditi više testiranja stanovnika na koronavirus.

Vijesti iz svijeta


Nervoza u zaljevskim državama nakon napada na Iran

Izraelski napad na ciljeve u Iranu povećava napetosti i u arapskim zemljama - posebice onima u Pe...

15 Lip 2025

Iran i Izrael razmjenjuju vatru, mrtvi na obje strane

TEHERAN/TEL AVIV,  - Iran je ispalio rakete na ciljeve diljem Izraela, uključujući okolicu H...

15 Lip 2025

DONALD TRUMP

Trump zaustavio brojne racije protiv migranata na farmama, u hotelima, mesnicama

ADMINISTRACIJA američkog predsjednika izdala je direktivu imigracijskim dužnosnicima da uvelike z...

14 Lip 2025