Dnevni.ba - PRELOADER

Lufthansa planira ukinuti 400 radnih mjesta

14 Stu 2024


Lufthansa planira ukinuti 400 radnih mjesta
Lufthansa

Grupacija Lufthansa planira ukinuti jedan od pet administrativnih poslova u svom ključnom brendu avioprevoznika, navodi se u izvještaju njemačkog poslovnog magazina u četvrtak.

Upravni odbor grupe odlučio je da oko 400 radnih mjesta bude ukinuto, navodi Manager Magazin.

Grupa je prvi put najavila sveobuhvatan program štednje za osnovni brend u ljeto.

Dok su druge kompanije grupe kao što su Swiss, Austrian, Eurowings, Brussels i Lufthansa Technik finansijski u velikoj mjeri bile na pravom putu, ne očekuje se da će osnovna kompanija Lufthansa ove godine ostvariti operativni profit – cilj je da se isplati. Očekuje se da će program štednje poboljšati operativni profit za 2,5 milijardi eura do 2028, javlja FENA. 

Prema izvještaju, potrebno je uštedjeti i na kupovini i uložiti više napora kako bi se privukli poslovni putnici, od kojih se samo 60 posto vratilo zračnom prometu nakon pandemije koronavirusa.

Vijesti iz svijeta


SAD

SAD poziva građane da izbjegavaju putovanja u Izrael

SAD je podigao svoju putnu preporuku za Izrael na nivo 4, najviši stepen upozorenja, pozivajući s...

16 Lip 2025

EHUD BARAK

Bivši izraelski premijer: Uklanjanje iranske nuklearne prijetnje bit će iznimno teško

BIVŠI izraelski premijer Ehud Barak, koji je sudjelovao u prvim planiranjima izraelske strategije...

16 Lip 2025

BERNIE SANDERS

Američki senator: Netanyahu je ubio glavnog nuklearnog pregovarača Irana

AMERIČKI ljevičarski senator Bernie Sanders oštro je osudio izraelske napade na Iran, optu...

16 Lip 2025