Dnevni.ba - PRELOADER

Meta će otpustiti oko 3.600 zaposlenika s najslabijim rezultatima

15 Sij 2025


Meta će otpustiti oko 3.600 zaposlenika s najslabijim rezultatima
Meta

Meta će otpustiti oko 3.600 zaposlenika kao dio najnovijih rezova zasnovanih na performansama.

Izvršni direktor kompanije Mark Zuckerberg najavio je da će otprilike pet posto radne snage biti pogođeno, dok Meta nastoji ubrzati svoj proces upravljanja performansama.

U memorandumu upućenom zaposlenicima, Zuckerberg je objasnio da će ovi otkazi pogoditi one s najslabijim rezultatima, prenosi Bloomberg.

Ovo dolazi nakon što je Meta ranije donijela odluku u 2023. godini da ukine 10.000 radnih mjesta u okviru svoje inicijative "godina efikasnosti", piše Fena.

TEHNOLOGIJA


HUAWEI

Huawei oblikuje vlastitu tehnološku budućnost unatoč američkim sankcijama

Dok se tržište čipova sve više pretvara u geopolitičko bojište, Huawei postaje središnja figura o...

14 Lip 2025

MARK ZUCKERBERG

Zuckerberg gradi tim za razvoj umjetne inteligencije koja će nadmašiti ljude

Tehnološki div Meta intenzivno radi na razvoju vlastite umjetne inteligencije. Tvrtka je već pred...

12 Lip 2025

KVAR NA CHATGPT-U JUČER JE OTEŽAO PRISTUP MILIJUNIMA KORISNIKA

OpenAI potvrdio probleme u radu svojih usluga uključujući ChatGPT

ChatGPT je nedavno doživio veliki globalni prekid u radu, zbog čega su tisuće korisnika prijavile...

12 Lip 2025