Dnevni.ba - PRELOADER

NSRS 18. siječnja o ostavci Save Minića

16 Sij 2026


NSRS 18. siječnja o ostavci Save Minića

Posebna sjednica Narodne skupštine Republike Srpske (NSRS) o usvajanju ostavke predsjednika Vlade Republike Srpske (RS) Save Minića bit će održana u nedjelju, 18. januara, odlučio je Kolegij NSRS na telefonskoj sjednici.

Prema saznanjima Srne, početak sjednice zakazan je za 11.00 sati. 

Po okončanju posebne sjednice, bit će održan i Kolegij o održavanju nove sjednice o izboru nove vlade RS.

Savo Minić, samo dan nakon što je podnio ostavku na funkciju premijera RS, održao je u Banjaluci konsultacije sa vladajućim političkim partijama o izboru nove vlade. Opozicija se konsultacijama nije odazvala.

Minić je jučer vratio mandat predsjednika Vlade RS, a v.d. predsjednica RS Ana Trišić-Babić odmah mu je ponudila novi mandat za sastav vlade.

Sve ovo dešava se uoči plenarne sjednice Ustavnog suda Bosne i Hercegovine zakazane za 22. januar, na kojoj bi trebalo da bude donesena odluka u ustavnosti Vlade RS, imenovane nakon što je Miloradu Dodiku oduzet mandat entitetskog predsjednika.

Narodna skupština RS je 2. septembra 2025. godine izabrala novu Vladu RS, na čelu sa Savim Minićem.

Vijesti


Trump: Imat ćemo vlasništvo nad dijelovima Grenlanda

Američki predsjednik Donald Trump izjavio da će Sjedinjene Države steći suverenitet nad područjim...

4 h 13 min

Srbijanske kvote za čelik guraju proizvođače iz BiH na ivicu opstanka

Tisuće radnika u metalskoj industriji Bosne i Hercegovine mogle bi ostati bez posla, a deseci mil...

4 h 17 min

INTENZIVIRAJU SE PROJEKCIJE NOVOG USTAVA I PREUREĐENJA BIH

RS s dvije, a Federacija s tri regije?

Piše: V.S.Herceg mostar@dnevni-list.ba Dok se iz EU, nakon dugogodišnje rezervira...

4 h 20 min