Dnevni.ba - PRELOADER

Određen mu pritvor zbog prijetnji svjedoku

15 Velj 2022


Određen mu pritvor zbog prijetnji svjedoku

Nakon dostavljenih informacija od zaštićenog svjedoka, da su mu od optuženog u predmetu upućene prijetnje i zahtjevana izmjena iskaza, tužilac Posebnog odjela za ratne zločine uputio je prema Sudu BiH zahtjev za ukidanje mjera zabrane i određivanje pritvora za Dušana Ćulibrka (1970.), optuženog za ratni zločin.

Naime, putem nadležnih službi za pružanje podrške svjedocima, zaprimljene su informacije da je optuženi u predmetu, uoči početka suđenja, ostvario kontakt sa zaštićenim svjedokom i od njega zahtjevao promjenu iskaza u svoju korist.

Radi se o suđenju na osnovu optužnice za ratne zločina na području Bosanske Krupe, koja se odnosi na ubistvo većeg broja žrtava koje su ekshumirane iz masovne grobnice - jama Lisac.

Zbog očiglednih kršenja mjera zabrane, postupajući tužilac zatražio je da se optuženom odredi mjera pritvora.

Sud BiH je, nakon odlučivanja o prijedlogu Tužilaštva, odredio pritvor za  optuženog Ćulibrka, saopćeno je iz Tužilaštva BiH.

Crna kronika


Majka u Zagrebu u siječnju ušla u Savu s curicom, ubila je. Tijelo nađeno u Beogradu

BEOGRADSKI Interpol obavijestio je hrvatsko Ministarstvo unutarnjih poslova da su u Savi kod Beog...

30 Tra 2025

NESREĆA

U nesreći na Ravnoj Romaniji poginuo mlađi muškarac, prizori sudara su stravični

Mlađi muškarac poginuo je danas na Ravnoj Romaniji u direktnom sudaru dva vozila. Tom...

29 Tra 2025

HRVATSKA

Svećenik plaćao mladićima za seks, oni ga pokrali, policija pregledala mobitele, imali su što za vidjeti

Vijest o velečasnom koji je osumnjičen da je plaćao oralni seks mladićima iz jednog međimurskog n...

29 Tra 2025