Ovako izgleda Makarska početkom kolovoza. Biste li ovdje ljetovali?
Početak kolovoza, tradicionalno najprometnijeg dijela turističke sezone, donio je velike gužve na plažama diljem Jadrana, a ništa drukčije nije ni u Makarskoj. Nove fotografije s gradske plaže pokazuju prizore koji su mnogima već dobro poznati - ležaljke i ručnici ispunili su gotovo svaki slobodan komadić šljunka, dok je u plićaku mnoštvo kupača, prenosi index.hr.
U moru uživaju i odrasli i djeca, a na plaži je tijekom dana teško pronaći slobodno mjesto. Riječ je o prizorima kakvi se u Makarskoj redovito mogu vidjeti tijekom vrhunca sezone, kada grad bilježi najveći broj domaćih i stranih gostiju.


Nedavna snimka izazvala je raspravu
Nedavno je veliku pozornost privukla i snimka s gradske plaže u Makarskoj koja se proširila društvenim mrežama. Prikazivala je iznimnu gužvu na jednoj od najpoznatijih plaža na hrvatskoj obali te ponovno otvorila raspravu o masovnom turizmu tijekom ljetnih mjeseci.
Dok jedni smatraju da su ovakvi prizori neizbježni u srcu sezone na najpopularnijim jadranskim destinacijama, drugi ističu da godišnji odmor u takvim uvjetima ne mogu zamisliti. "Ne razumijem ovo. Tko može ovako ljetovati? Umor na max", pisali su ispod objavljene snimke.
S druge strane, dio komentatora smatra da ovakvi prizori nisu ništa neobično. Ističu kako su gradske plaže u Makarskoj desetljećima među najposjećenijima na Jadranu te da se tijekom prve polovice kolovoza velike gužve očekuju. Oni koji žele mirniji odmor, poručuju, mogu potražiti manje uvale i plaže izvan samog središta grada.