Dnevni.ba - PRELOADER

Princ Harry otkrio što je najveći kamen spoticanja u njegovom odnosu s obitelji

03 Svi 2025


Princ Harry otkrio što je najveći kamen spoticanja u njegovom odnosu s obitelji
Princ Harry

Princ je dao veliki intervju za BBC News nakon što je izgubio pravnu bitku oko sigurnosti u Ujedinjenom Kraljevstvu, a njegove su izjave unijele novi nemir u odnose u engleskoj kraljevskoj obitelji

Princ Harry podijelio je nadu u 'pomirenje' sa svojom obitelji, ali također zna da se to možda neće dogoditi sa svakim članom, prenosi Tportal.

Vojvoda od Sussexa u intervju za BBC News, samo nekoliko sati nakon što je izgubio na sudu oko svoje sigurnosti u Velikoj Britaniji, rekao je između ostalog da je 'uništen' odlukom da mu se ne promijeni smanjeni status zaštite.

Harry je rekao da je pitanje policijske zaštite dovelo do toga da on i kralj Charles ne razgovaraju, dodajući da bi volio pomirenje sa svojom obitelji. 'Nema smisla više se boriti', rekao je.

'Ne znam koliko još vremena imam s ocem. Ne želi razgovarati sa mnom zbog pitanja sigurnosti, ali bilo bi lijepo da to izgladimo', rekao je.

Smatra da mu neki članovi obitelji nikad neće oprostiti objavu memoara Spare, ali ističe: 'Pomirenje bi mi značilo. Ako oni to ne žele, to je njihov izbor.'

Princ Harry napisao je memoare pod nazivom Spare ('Rezerva') koji su objavljeni 2023. Govoreći za People pri izlasku knjige, rekao je: 'Ne želim nikome govoriti što da misli o njoj, pa tako ni svojoj obitelji. Ova knjiga i njene istine su na mnogo načina nastavak mog vlastitog puta mentalnog zdravlja. To je sirova priča o mom životu - dobro, loše i sve između.'

Detalji iz knjige i odnosi u kraljevskoj obitelji
U knjizi vojvoda od Sussexa detaljno opisuje svoje odrastanje u britanskoj kraljevskoj obitelji, smrt svoje majke, princeze Diane, svoj odnos s Meghan Markle te napet odnos s raznim članovima kraljevske obitelji, uključujući i svog brata, princa Williama.

U knjizi opisuje svađu iz 2019. godine s bratom koju tvrdi da je postala i fizička. Harry tvrdi da je sukob započeo kada je William nazvao Meghan 'teškom', 'grubom' i 'ljutitom'. Kad je Harry optužio brata da ponavlja medijsku naraciju, uslijedila su dodatna vrijeđanja i situacija je eskalirala.

Harry je putovao iz svog doma u Kaliforniji u London kako bi prisustvovao dvodnevnom ročištu žalbe 8. i 9. travnja, boreći se za vraćanje državne sigurnosti tijekom posjeta Ujedinjenom Kraljevstvu.

'Ovo mi je uvijek bilo najvažnije,' rekao je Harry za People.

U intervjuu za BBC nakon presude, vojvoda od Sussexa rekao je da ne smatra mogućim dovesti Meghan i njihovo dvoje djece natrag u Ujedinjeno Kraljevstvo.

Rekao je: 'Odluka je donesena, najvjerojatnije - zapravo, znam - da nas drže pod kontrolom. Ali kad su shvatili da to neće uspjeti, kad su shvatili da smo ja, moja žena i moja djeca sretniji izvan institucije, onda samo pogledajte činjenice. Pogledajte rizik, pogledajte prijetnju, pogledajte što bi se dogodilo da se nešto dogodi meni, mojoj ženi ili unucima mog oca, ako bi im se nešto dogodilo, pogledajte gdje leži odgovornost.'

Nakon emitiranja intervjua, Buckinghamska palača kratko je komentirala: 'Sva ova pitanja već su temeljito i više puta razmatrana na sudovima, koji su svaki put donijeli istu odluku'

Vijesti iz svijeta


NJEMAČKA

Vikendom rade i Nijemci, najviše u jednoj djelatnosti

Više od četvrtine zaposlenih u Njemačkoj, odnosno 27 posto, radi i vikendom. U ugostiteljstvu je ...

03 Svi 2025

ALEKSANDAR VUČIĆ

Je li Vučiću pozlilo, ili su mu zabranili ulazak u Mar-a-Lago?

Izjavio je to za beogradski N1 bivši jugoslavenski i srbijanski diplomata Nebojša V...

03 Svi 2025

TIK TOK

EU kaznio TikTok, cifra je ogromna: Podaci korisnika dostupni u Kini?

Vodeći europski regulator naredio je globalnoj platformi da obustavi prijenos podataka u Kinu. V...

03 Svi 2025