Dnevni.ba - PRELOADER

Putin priznao da će i Rusija i Ukrajina morati pristati na kompromise

19 Svi 2025


Putin priznao da će i Rusija i Ukrajina morati pristati na kompromise
Vladimir Putin

RUSKI predsjednik Vladimir Putin izjavio je da je Rusija spremna surađivati s Ukrajinom na izradi memoranduma o budućem mirovnom sporazumu, kojim bi se uključio i prekid vatre, javljaju ruski mediji nakon razgovora s američkim kolegom Donaldom Trumpom.

Putin je naveo da bi prekid vatre između Moskve i Kijeva bio moguć nakon postizanja relevantnih sporazuma, te da obje strane moraju pronaći kompromise koji odgovaraju i Ukrajini i Rusiji. "Spremni smo raditi na zajedničkom dokumentu koji bi mogao poslužiti kao osnova za prekid vatre i daljnju deeskalaciju sukoba", rekao je Putin, prenosi RIA Novosti.

Putin priznao da će i Rusija i Ukrajina morati pristati na kompromise
Komentirajući nastavak diplomatskih kontakata s Ukrajinom u Istanbulu, Putin je rekao da to pokazuje kako se strane "općenito kreću u pravom smjeru".

Dvosatni telefonski razgovor s aktualnim predsjednikom SAD-a Donaldom Trumpom, koji je opisao kao "informativan, iskren i vrlo koristan".

"Razgovor je bio sadržajan, a predsjednik Trump je iznio svoj stav o mogućem prekidu vatre između Rusije i Ukrajine", rekao je Putin. Također mu se zahvalio na ulozi u ponovnom pokretanju izravnih pregovora između Moskve i Kijeva, prenosi Index.

Prema ruskim državnim medijima, Moskva vjeruje da bi potencijalni memorandum s Ukrajinom mogao biti ključni korak prema stabilizaciji situacije, ali naglašavaju da uspjeh ovisi o spremnosti obiju strana na uzajamne ustupke i kompromise. Prema izvješću agencije IFX, Putin je rekao da "treba ukloniti temeljne uzroke sukoba".  

Vijesti iz svijeta


U koferu u Beogradu pronađeno tijelo Ruskinje. Tužiteljstvo objavilo nove detalje

TURSKI državljanin K. E., osumnjičen za teško ubojstvo 28-godišnje Ruskinje Ljudmil...

01 Kol 2026

ISW: Ruski zapovjednici vjerojatno lažu Putinu o napredovanju u Ukrajini

RUSKO vojno zapovjedništvo vjerojatno Kremlju prikazuje pretjeranu sliku napredovanja u sj...

01 Kol 2026

Epidemija ebole se pogoršava

Epidemija ebole u centralnoj Africi ne samo da nije pod kontrolom, već se pogoršava u Demo...

01 Kol 2026