Dnevni.ba - PRELOADER

Rusija povlači vojsku s prvih linija, ali ne i iz glavnih baza u Siriji

14 Pro 2024


Rusija povlači vojsku s prvih linija, ali ne i iz glavnih baza u Siriji
Rusija

Rusija povlači vojsku s prvih linija u sjevernoj Siriji i položaja u Alavitskim planinama, ali neće napustiti dvije glavne baze u zemlji nakon pada predsjednika Bašara al-Asada (Assad), izjavili su sirijski dužnosnici za Reuters. 

Svrgavanje Asada je dovelo u pitanje budućnost ruskih baza - zračne baze Hmeimim i pomorske baze Tartus. 

Satelitska snimka pokazuje da su najmanje dva Antonova AN-124 u bazi Hmeimim s otvorenim nosnim konusima, pripremajući se za utovar.

Najmanje jedan teretni avion odletio je danas za Libiju, rekao je sirijski sigurnosni dužnosnik stacioniran ispred objekta, prenosi Avaz.

Sirijski vojni i sigurnosni izvori u kontaktu s Rusima rekli su Reutersu da Moskva povlači svoje snage s prvih linija i povlači dio teške opreme i više sirijske oficire.

Izvori kažu da se Rusija ne povlači iz svoje dvije glavne baze i trenutno nema namjeru to učiniti.

Vijesti iz svijeta


Tisuće Iranaca na ispraćaju Hameneija. "Ubit ćemo onoga koji je ubio našeg imama"

Tisuće ožalošćenih okupile su se danas u velikom molitvenom kompleksu u Teheranu na početku jedno...

4 h 35 min

Ukrajinski dronovi pogodili naftni terminal u Sankt Peterburgu

Ukrajinski dronovi pogodili naftni terminal u Sankt PeterburguHina|prije 20 minuta10:37, 04. srpn...

4 h 48 min

Desničarka proglašena predsjednicom Perua. Protukandidat: Prevara

Nakon višetjednih prosvjeda, optužbi za izbornu prevaru i prebrojavanja osporenih glasačkih listi...

7 h 1 min