Dnevni.ba - PRELOADER

Šef bh. diplomatije Elmedin Konaković učestvuje na Samitu NATO-a u Vašingtonu

10 Srp 2024


Šef bh. diplomatije Elmedin Konaković učestvuje na Samitu NATO-a u Vašingtonu
Elmedin Konaković

Ministar vanjskih poslova Bosne i Hercegovine Elmedin Konaković učestvovaće u četvrtak, tokom NATO samita u Vašingtonu, na NATO Pablik Forumu, koji organiziraju Atlantsko vijeće, Centar za novu američku sigurnost, GLOBSEK, njemački Maršal Fond i Hadson Institut, javlja BHRT. 

Konaković će biti učesnik na panelu pod nazivom “Velika šahovska ploča u praksi: Uloga NATO-a na Zapadnom Balkanu”, koji će se održati s početkom u 15.50 sati po američkom vremenu.

NATO Pablik Forum je i ove godine okupio šefove država i vlada, ministre, međunarodne stručnjake za sigurnost, akademike, novinare i druge kreatore javnog mnijenja koji će učestvovati u nizu panel diskusija i debata na različite teme sa NATO agende, navedeno je u saopštenju Ministarstva vanjskih poslova BiH.

Politika


Iako za sve druge postoji jasan problem pada zaposlenosti u Federaciji, za ESV nema nikakvih problema

Piše: Dragan Bradvica dragan@dnevni-list.ba Gotovo da i nema ekonomskom stručnjaka, ozbi...

30 Tra 2025

HDZ 1990, HNP, HSS I HDS

HDZ 1990, HNP, HSS i HDS dogovorili zajednički izlazak na opće izbore 2026.

Hrvatska demokratska zajednica 1990 (HDZ 1990), Hrvatski nacionalni pomak (HNP), Hrvatska seljačk...

30 Tra 2025

Izetbegović uporno truje odnose s Hrvatima i rehabilitira Dodikovo divljanje

S ovakvom SDA i zahrđalim liderom Bakirom Izetbegovićem teško da će država BiH i Bo&scaron...

30 Tra 2025